Košík  (0)

Pánska bežecká trailová obuv

Zľava
Novinka

Pánske topánky na trailový beh – špecializovaná obuv pre odvážnych mužov

Keď sa vydáte na trailový beh nezabudnite, že odlišný terén si vyžaduje špeciálny typ topánok, ktoré sa od bežných bežeckých topánok výrazne líšia. Nový náročný terén, s ktorým sa stretnete pri behu v teréne, posunie váš tréning na vyššiu úroveň. Keď sa budete preplietať medzi stromami, preskakovať kamene a utekať do kopca, spálite viac kalórií a nadobudnete silu o niečo rýchlejšie ako na bežiacom páse. Na tejto prírodnej prekážkovej dráhe však budete potrebovať trailovú obuv, ktorá ochráni vaše nohy, podporí váš pohyb a dostatočne priľne k zemi. Pokiaľ ste vášnivým bežcom, istotne už doma máte pár dobre padnúcich bežeckých topánok. Možno vás zaujíma, či na beh v prírode skutočne potrebujete ďalší pár. Odpoveď je – áno, potrebujete. Aj keď klasická bežecká obuv môže fungovať v miernom teréne, medzi týmito typmi topánok sú kľúčové rozdiely, vďaka ktorým sa klasické bežecké topánky líšia od topánok na trailový beh, a ich správny výber z vás robí špecializovaného a odvážneho bežca, ktorý sa rozhodol dať behu nový rozmer.

Vyberte si správnu pánsku obuv na trailový beh – čo treba zvážiť?

Pánske trailové topánky sú navrhnuté tak, aby sa vám v nich pohodlne behalo na hlinených povrchoch. Túto ich schopnosť obzvlášť oceníte pri trailovom behu v daždi. Výrobcovia často používajú na podrážku lepivejšiu gumu, ktorá je mäkšia a odolnejšia. Trailové bežecké topánky vám ponúknu dostatočnú trakciu v nerovnom teréne. Tento druh topánok má na podrážke často hlboké, široké výstupky, ktoré im poskytujú lepšiu priľnavosť na viacerých povrchoch. Ich druh je potrebné zvážiť a zvoliť podľa terénu, kam sa chystáte vyraziť športovať. Medzipodošva topánky (oblasť medzi podošvou a zvrškom) sa mení v celom spektre od mäkkej až po tvrdú a stabilizujúcu. Keď bežíte po povrchu, ktorý nie je rovný, potrebujete vašim chodidlám poskytnúť väčšiu oporu. Preto majú trailové topánky často tvrdšie medzipodošvy. Možno neposkytujú odpruženie a tlmenie nárazov potrebné na beh na asfalte, ale sú ideálne na beh po horách alebo v lese. Trailové topánky pre pánov sú tiež navrhnuté tak, aby vás ochránili pred kameňmi, konármi, a rôznymi nástrahami, vďaka ktorým sa môžete v prírode jednoducho zraniť. Často sú vystužené syntetickými materiálmi okolo prstov, bokov chodidla a päty. Niektoré majú aj podšívku GORE-TEX, ktorá pomáha udržať vaše nohy v suchu. Pri výbere trailovej bežeckej obuvi preto zvážte vaše vlastné preferencie, terén, a tvrdosť topánky, ktorú na beh vyžadujete.

Pánske trailové topánky – široká ponuka modelov od overených výrobcov na Eobuv

Na eobuv.sk si v súčasnosti môžete vybrať z viac ako 100 rôznych značiek a preskúmať rôzne druhy pánskych trailových bežeckých topánok od renomovaných výrobcov a distribútorov. V prípade bežeckej obuvi je vhodné zvoliť značkovú a kvalitnú obuv, ktorá je pohodlná, a zabezpečí vašu nohu pred úrazom. Vďaka obrovskému sortimentu, ktorý pokrýva všetky možné farebné kombinácie, a rôzne druhy materiálov a strihov u nás nájdete svoj vysnený pár topánok behom niekoľkých klikov.

Pánska trailová bežecká obuv – často kladené otázky

Aké pánske topánky sú určené na trailový beh?

Na trailový beh sú určené tvrdšie a odolnejšie topánky. Podošvy na pánskych trailových bežeckých topánkach majú zvyčajne väčšie, mäkšie výstupky pre lepšiu trakciu na trailoch, zvršky na trailových bežeckých topánkach sú vystužené na ochranu pred kameňmi a koreňmi na chodníkoch.

Kde kúpiť pánske trailové topánky?

Široký sortiment pánskych trailových topánok nájdete na eobuv.sk, kde si môžete vybrať z desiatok známych značiek a overených dodávateľov. V prípade trailovej bežeckej obuvi je vhodné zvoliť značkovú a kvalitnú obuv, ktorá je pohodlná, a zabezpečí vašu nohu pred úrazom.

Hore
«
»