Košík  (0)

Pánska silniční boty

Zľava
Novinka

Pánska tréningová obuv – zvýšte svoj výkon a rovnováhu s kvalitnou obuvou

Dnešný sortiment pánskej tréningovej obuvi je skutočne široký. Ponúka rôzne druhy pohodlia, rôzne úrovne odpruženia, a v neposlednom rade, úplne nový rozmer stability. To, na čom pri bežeckých topánkach skutočne záleží, je ich odpruženie (hrúbka a pevnosť materiálu pod medzipodrážkou) a sklon päty. Ak si vyberiete správne, dokážete vďaka vašim bežeckým topánkam zvýšiť svoj výkon a zlepšiť vašu rovnováhu. Či už beháte pre zábavu alebo trénujete na maratón, správne pánske bežecké topánky poskytujú oporný základ pre celé vaše telo a urobia tak z behania desiatok kilometrov oveľa príjemnejší zážitok. V konečnom dôsledku, správny pár bežeckých topánok doplní váš bežecký štýl, a poskytne vám potrebný komfort.

Pánska tréningová obuv Reebok, Nike, Under Armour – široký výber známych výrobcov na Eobuv

Pri výbere vhodných pánskych tréningových topánok je potrebné zohľadniť aj terén, v ktorom sa chystáte behať. Cestná bežecká obuv je určená na chodník a občasné prebehnutie cez povrchy s miernymi nerovnosťami a udupanou zeminou. Tieto topánky sú ľahké a flexibilné, tlmia nárazy a stabilizujú chodidlá pri opakovaných nárazoch na tvrdých a rovných povrchoch. Vhodné sú aj na behanie na bežeckom páse, pretože vďaka rovnejším a hladším podrážkam vytvárajú konzistentný povrch pre beh. Trailové pánske bežecké topánky sú určené na prírodný terén a na cesty so skalami, blatom, koreňmi alebo inými prekážkami. Majú väčšie výstupky na podrážke, vďaka čomu lepšie priľnú k nerovnému terénu. Vo všeobecnosti sú tvrdšie, no poskytujú väčšiu oporu. Kdekoľvek sa rozhodnete behať, na eobuv.sk si môžete vybrať zo stoviek svetových značiek a overených dodávateľov, a vďaka obrovskému sortimentu pánskych bežeckých topánok si tak jednoducho nájdete svoj dokonalý pár od Reebok, Nike, Under Armour, či inej vašej obľúbenej značky.

Tréningové bežecké topánky – čím sa vyznačujú a prečo sa oplatí na ne staviť?

Pánska bežecká obuv sa vyznačuje najmä pohodlnosťou, podporou stability nohy a odpruženou podrážkou. Materiál v medzipodrážke, ktorý je zvyčajne typom peny, napríklad z polyuretánu, pomáha absorbovať nárazy, keď vaše nohy dopadajú na zem. Miera absorpcie závisí od veľkosti odpruženia. To akú hrubú alebo pevnú medzipodošvu pod vašimi nohami zvolíte, je vecou osobných preferencií. Behať môžete s maximálnym odpružením, kedy budete mať pocit, že bežíte po mäkkom machu, alebo naopak, s minimálnym, kedy budete cítiť zem pod vašimi nohami. Možnosť rozhodnúť sa, čo vám najlepšie pri behu vyhovuje vám žiadny iný typ topánok neponúkne. Aby ste sa však dokázali rozhodnúť správne, je vhodné vyskúšať si rôzne topánky a zistiť, ako sa v nich cítite. Bežecké topánky sa vyznačujú aj tým, že sú častokrát tvarované tak, aby vašu nohu dostatočne stabilizovali a dbali na zdravotnú stránku vášho behu.

Pánska tréningová bežecká obuv – často kladené otázky

Aké tréningové topánky pre mužov existujú?

Existuje pomerne veľké množstvo rôznych druhov pánskych tréningových topánok. Medzi tie najpoužívanejšie a najobľúbenejšie patria bežecké a cross-fitové tenisky, ktoré môžete využívať aj na rôzne iné športy. Tieto topánky si môžete kúpiť v rôznom stupni odpruženia a s rôznych sklonom päty.

Kde kúpiť pánsku tréningovú obuv?

Široký sortiment pánskych bežeckých topánok nájdete na eobuv.sk, kde si môžete vybrať z desiatok známych značiek a overených dodávateľov. V prípade bežeckej obuvi je vhodné zvoliť značkovú a kvalitnú obuv, ktorá je pohodlná, a zabezpečí vašu nohu pred úrazom.

Hore
«
»