Košík  (0)

Pánske slnečné okuliare

Zľava
Prémium
Novinka

Slnečné okuliare – najlepšia ochrana pre vaše oči

Slnečné okuliare majú dve nepostrádateľné výhody. Sú štýlovým doplnkom, ktorý doplní váš výzor. Zároveň skutočne chránia vaše oči pred ultrafialovým svetlom. Nechať ich preto visieť na tričku či košeli v slnečnom dni nie je najlepší nápad. No pozor, UV žiarenie je tu s nami po celý rok. Vystavujeme sa mu v zime, aj v lete. A to veľkému množstvu, ktoré môže byť pre vaše oči škodlivé. V lete je to pri vode, kedy sa slnko odráža od hladiny priamo do vašich očí. Ak sa každú sezónu tešíte na sneh, nelyžujte bez okuliarov. Upravená zjazdovka, perfektné počasie a málo ľudí vonku. Určite vás to vytiahne na lyže. Sneh však odráža UV žiarenie podobne, ako hladina vody. Preto by ste mali mať okuliare pripravené celoročne. Taktiež okuliare pomáhajú chrániť pokožku okolo očí. Práve tam je najtenšia a najcitlivejšia z celého tela. Rozhodne sa tak oplatí investovať do kvalitných okuliarov. Lepšie ako riskovať zranenie.

Módne slnečné okuliare - široká ponuka na eobuv.sk

Človek by povedal, ako sa móda dokáže dostať aj do slnečných okuliarov. Veď je to len o rámčeku a sklíčkach. No nie je to celkom tak. Tých častí, ktoré sú dôležité, je oveľa viac. Dizajnéri tak majú väčší priestor, ako vytvoriť okuliare ešte atraktívnejšie. Na výber tak máte z viacerých druhov. Napríklad okuliare so zrkadlovým efektom. Keď sa vám tak niekto pokúsi pozrieť do očí, uvidí sa v odraze. Sú odolné a poskytujú jasnejší obraz. Ak zrkadlové nie sú pre vás, vyskúšajte polarizačné. Tie sú výborné na dovolenky pri vode. Ich hlavnou výhodou je, že odrážajú paprsky svetla. Oceníte ich napríklad v mori, kedy uvidíte po pod hladinu. A to bez toho, aby vám v tom odraz svetla zabránil. Existujú aj okuliare s priehľadnými alebo nepriehľadnými sklíčkami. Tieto typy okuliarov spolu v kombinácii tvarov a farieb ponúka množstvo druhov. To je skvelá správa pre vás, keďže máte z čoho vyberať.

Pánske okuliare - pohodlie pri nosení

Pohodlie v našich životoch zohráva rolu každý deň a každú sekundu. Či už je to pri oblečení, kancelárskych stoličkách alebo kúpe auta. Predstavte si, ak by vás v tomto momente bolel chrbát, určite by ste sa vystreli. Alebo svrbelo čelo, hneď by ste sa poškrabali. Máme to od prírody v sebe dbať na to, aby sme sa cítili komfortne. Práve na to sa nezabúda aj pri vytváraní pánskych slnečných okuliarov. Tieto typy vám pomôžu nájsť komfortné okuliare. Najlepšia rada je, aby vám sedeli na nose. To znamená, že mostík, ktorý sa nachádza medzi sklami, by nemal byť voľný. Nemalo by sa stať, že vám samovoľne spadnú. Rovnako vám nemá byť ani tesný. To isté platí aj s ramenami okuliarov. Najlepší materiál je preto mäkký plast. Ďalší tip je zvoliť si okuliare s malou hmotnosťou. Po hodinách nosenia sa váš nos môže unaviť a bude to pre vás nepríjemne. Taktiež siahnite po nepoškrabateľných sklách.

Pánske okuliare – často kladené otázky

Aké pánske slnečné okuliare si vybrať?

Ste športovec, ktorý sa nevie dočkať zimy a poriadnej lyžovačky? Potom oceníte tie športové. Fanúšikom retro oblečenia odporúčame okrúhle. Rozhodne vás odlíšia od ostatných. K oblekom padnú jedine dobré clubmasterky.

Ako vybrať okuliare podľa tvaru tváre?

Všetci sme iní a aj naša tvár je výnimočná. Existuje tak 6 typov tvári. Oválna, štvorcová, okrúhla, v tvare srdca, diamantová a trojuholníková. Odporúčame vám pozrieť sa zblízka do zrkadla a zistíte, akú tvár máte. Následne to skúste podľa internetových modelov. Akú tvár majú a aké okuliare nosia? Inšpirujte sa nimi.

Aké okuliare na krátke vlasy?

Retro oválne okuliare, ktorých vrchná časť rámu je hrubšia, sú veľmi moderné a štýlové. Najlepšie tak vyniknú s krátkymi vlasmi. Ďalšími vhodnými okuliarmi sú klasické hranaté s oblými hranami.

Hore
«
»