Košík  (0)

Polovložky

Kožené a gélové polovložky do topánok – vyberte si tie správne vložky do topánok

Ak sa v obuvi necítite komfortne a chcete ju vylepšiť a dodať jej na komforte, popremýšľajte o polovložkách do topánok. Tie sú dostupné v koženom aj gélovom prevedení. Siahnuť môžete po kožených polovložkách do topánok, ktoré sa prispôsobia vašej obuvi a prinesú vám pohodlie. Sú vhodnou voľbou práve do väčších topánok, ktoré vám veľkostne nesedia. Kožené polovložky tiež upravia strih obuvi, chodidlo v prednej časti mierne nadvihnú, vďaka čomu bude topánka plnšia a lepšie vám padne. Zároveň polovložka znižuje trenie, ku ktorému dochádza v oblasti päty. Kožené polovložky účinne absorbujú vlhkosť, vďaka čomu budú vaše nohy nielen suché, ale tiež svieže. Sú navyše univerzálne, čo znamená, že ich môžete nosiť v akomkoľvek type obuvi. Alternatívu ku koženým polovložkám predstavujú gélové polovložky do topánok. Gélové polovložky tlmia otrasy spôsobené chôdzou a priaznivo pôsobia na krvný aj lymfatický obeh. Tento typ polovložiek je určený predovšetkým ženám, ktoré obľubujú nosenie vysokých topánok.

Polovložky do voľnej obuvi – kedy sa oplatia viac ako tradičné plné vložky?

Polovložky do topánok sú dôležitých kúskom, vďaka ktorému pocítite dodatočný komfort. Topánky sa vám vďaka polovložkám totiž lepšie prispôsobia. Štandardné veľkosti sa totiž môžu líšiť, čo záleží predovšetkým na výrobcoch. Rovnako môže byť pri topánkach problematické nájsť polovičnú veľkosť, ktorá perfektne padne vašim chodidlám. V podobnom prípade môže pohodlná polovložka vyplniť priestor. Chodidlá vďaka vhodných polovložkám do voľnej obuvi už nebudú cestovať po topánke a vás nebude páliť chodidlo. Polovložky do voľnej obuvi plnia tlmiacu funkciu a poskytujú odolnosť voči nárazom pri chôdzi, čím chránia spodnú časť vašich chodidiel. Rovnako dokážu zmierniť bolesť v prednej časti chodidiel pre tie ženy, ktoré obľubujú nosenie vysokých topánok.

Polovložky do ihličiek a topánok na vysokom opätku – postarajú sa o pohodlie vašich nôh

Ak sa radíte medzi milovníčky topánok na vysokom opätku, pravdepodobne je vám bolesť chodidiel dobre známa. Po celom dni strávenom v nepohodlných vysokých topánkach býva často neznesiteľná. Nepríjemné pocity zmierňujú vhodné polovložky do topánok na vysokom podpätku, ktoré sa postarajú o pohodlie vašich chodidiel. V takomto prípade stavte na gélové polovložky do ihličiek, ktoré sú považované za inteligentnú kúpu. Nielenže zvýšia priľnavosť nohy k topánke, ale zároveň sa vám chodidla v topánkach na vysokých opätkoch nebudú šmýkať. Gélové polovložky tiež zmiernia bolesť nôh, oplývajú tlmiacou funkciou, stimulujú reflexné zóny a pomôžu vám od bolesti hlavy, chrbtice či kĺbov. Keďže sú vyrobené z priehľadného silikónu, nikto si ich v topánkach nevšimne. Sú preto vhodné aj do otvorených topánok, ako sú napríklad sandále.

Polovložky – často kladené otázky

Gélové polovložky do topánok – ako ich vložiť do topánok?

Gélové polovložky jednoducho umiestnite do obuvi na suchý a odmastený povrch. Topánky môžete bez obáv nosiť užívať si benefity gélových polovložiek.

Ako prilepiť polovložky do topánok?

Materiál, z ktorého sú vyrobené polovložky, je nekĺzavý a vyznačuje sa vysokou priľnavosťou. Polovložky tak iba stačí umiestniť do prednej časti obuvi, výrezom smerom do špičky.

Hore
«
»