Košík  (0)

Obuv pre chlapca na suchý zips

Zľava
Prémium
Novinka

Topánky na suchý zips pre deti - praktická a pohodlná obuv aj pre najmenších

Kupujete prvé topánočky pre svojho syna? Väčšinou máte na výber topánky so šnúrkami alebo zapínaním na suchý zips. Tým dokáže šírku topánky prispôsobiť priehlavku a širke chodidla. Aké sú výhody detských topánok so šnúrkami?

 • obuv má viac možností nastavenia/prispôsobenia (šnúrky sa dajú prispôsobiť presnému tvaru chodidla)
 • šnúrky nechávajú chodidlu dostatok priestoru a zároveň ho príliš nestláčajú
A aké sú výhody topánok so suchým zipsom?
 • uľahčujú vášmu dieťaťu obúvanie a vyzúvanie
 • topánky držia okolo kotníka
 • dodávajú dieťatu dostatok opory

Tenisky na suchý zips - vyberte svojmu dieťaťu funkčný model

Väčšina detí nemá jemné motorické zručnosti ani koordináciu približne do piateho roka života. Tento vek sa môže trocha líšiť. Ďalším nepísaným pravidlom je, že chlapci tieto činnosti zvládajú o čosi neskôr než dievčatá. Je teda úplne v poriadku, ak sa vaša dcéra naučí viazať šnúrky v 5. rokoch a syn trocha neskôr, okolo 7. roku jeho života. Topánky so zapínaním na suchý zips sú preto dobrou voľbou pre deti, ktoré robia prvé kroky a pre batoľatá. Do kým sa nenaučia viazať si šnúrky, môžete si uľahčiť život vďaka obuvi na suchý zips. Deti si takéto topánky zvládnu obúvať a vyzúvať samy.

Topánky na suchý zips pre chlapca - módne a štýlové riešenie

Tak ako aj pri výbere každých iných topánok aj pri chlapčenských teniskách na suchý zips vždy najprv dôkladne odmerajte veľkosť nohy dieťaťa:

 • k stene priložte čistý papier, na ktorý sa váš syn postaví
 • obkreslíte jeho chodidlá
 • vždy merajte obe nôžky
 • päta by mala byť čo najbližšie pri stene
 • svoj náčrt odmerajte
 • pripočítajte nadmerok 1 - 1,5 centimetra navyše (detská noha rastie naozaj rýchlo a pri behu či chôdzi sa v topánke hýbe, takže potrebuje dostatok priestoru)
 • vyberte veľkosť podľa tabuľky od konkrétneho výrobcu
Náš tip: Keď ste presne medzi dvoma veľkosťami, a neviete, či sa prikloniť k väčšej, alebo k menšej veľkosti, zvážte schopnosti dieťaťa. Ak je pri chôdzi ešte neisté, voľte menšiu veľkosť

Topánky na suchý zips – najčastejšie otázky

Ako vybrať veľkosť detských topánok?

Na papier obkreslite nohu svojho dieťata. Svoj náčrt odmerajte a pripočítajte k nemu 1 - 1,5 centimetra navyše. Detská noha rastie naozaj rýchlo a pri behu či chôdzi sa v topánke hýbe, takže potrebuje dostatok priestoru.

Aké detské topánky kúpiť?

Pre deti sú najlepšie topánky z ľahkých a mäkkých materiálov, aby v nich vydržali aj celé dní. V mäkkej obuvi si detská nožička udrží svoj prirodzený tvar. Vyberajte napríklad z modelov z prírodnej kože. Tá nohe dovolí dýchať a bráni poteniu, dokonca aj vzniku plesní.

Ako natiahnuť detské topánky?

Roztiahnuť topánky pre dieťa môžete hneď niekoľkými spôsobmi: kopytom, ktoré sa vkladá do topánky po vyzutí. Ak ho nemáte, použite staré noviny alebo inú výplň, ktorá udrží tvar topánky. Pomáhajú aj vrecká na ľad a mraznička. Naplňte ich vodou a dôkladne zatvorte. Sáčky vložte do topánky a obuv spolu s náplňou do mrazničky aspoň na jednu noc. Opakujte viackrát. Poslednou možnosťou sú hrubšie ponožky, do ktorých dieťa obujete.

Hore
«
»