Košík  (0)

Pánske turfy

Zľava
Novinka

Turfové topánky – záruka kvalitného športového výkonu

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako dosiahnuť fyzickú a duševnú pohodu, je bezpochyby šport. Zabezpečuje zdravý život, ale aj disciplinovanosť, ktorá je pre ľudí potrebná. Základom úspechu v tejto aktivite, sú kvalitné topánky. Pri kolektívnych hrách, ako je napríklad futbal, by mali zabezpečiť jednoduchosť počas behu, loptu pod kontrolou a v neposlednom rade pohodlie a štýl. Na ktoré topánky sa pri výbere zamerať, aby ste si naplno užili radosť z hry?

Aktivity na ihrisku – pohodlie v správnej obuvi

Športové topánky špeciálne navrhnuté tak, aby sa naplno využívali na ihrisku z umelej trávy, sa nazývajú turfy. Zatiaľ čo bežné kopačky majú tvrdú platformu a typické kolíky, turfové topánky majú mierne odlišný charakter. Ich odolná gumová podrážka je účelovo štrukturovaná a určená pri hre na umelých trávnikoch. Zospodu nemajú až také veľké výčnelky, ale ani nie sú potrebné, keďže nejde o hru na skutočnej tráve. Výber tejto športovej obuvi so sebou prináša výhody. Sú ľahké, ale odolné a poskytujú vysokú úroveň komfortu. Sú stabilné, takže chodidlo ostane spevnené – zníži sa riziko možných zranení. Spodok topánok je vyrobený tak, aby bola počas hry zabezpečená ľahkosť chôdze. Takto ušetríte značné množstvo energie a nemusíte robiť namáhavé pohyby navyše. Minimalizácia takýchto zbytočných pohybov udrží Vaše nohy chladnejšie, zníži ich potenie a zredukuje šance na pľuzgiere.

Turfové futbalové topánky – ako na správny výber?

Obuv ktorá je vhodná pre niekoho iného, nemusí byť ideálna pre Vás. Preto si pri výbere dajte záležať. Pri skúšaní sa v nich párkrát poprechádzajte. Prezrite si spodok turfov, aby ste sa uistili, že nejde o klasické futbalové topánky. Správne turfy majú krátke, pri sebe zoskupené výčnelky, gumového materiálu. Táto obuv je ideálna na hru po spomínaných umelých trávnikoch. Môže sa stať, že ich budete chcieť nosiť po iných, tvrdých vonkajších povrchoch. Keďže ide väčšinou o gumovú podrážku, dávajte si pozor, aby ste ich rýchlo neopotrebovali. Hry na trávniku im veľmi neublížia, no radšej si obuv vtedy vymeňte za inú, aby sa účel turfov neznížil a vy ste si tak mohli užívať ďalšie kolektívne hry.

Trvanlivosť a pohodlné využitie turfov

Materiál turfov je kvalitný, takže topánky môžu vydržať dlhú dobu bez opotrebenia. Poskytujú priestor pre pohyb, ale zároveň nie sú príliš voľné. Pri futbale je dôležité mať loptu pod kontrolou. Kombinácia flexibility a pevnosti zaručí dobrú ovládateľnosť lopty počas celej doby trvania aktivity. Ich odolnosť dáva možnosť vysokého športového výkonu aj pre osoby s vyššou hmotnosťou. V neposlednom rade by Vaše trávnikové topánky mali byť štýlové. Elegantný a nadčasový dizajn Vám dodá istotu, či už ste na ihrisku, alebo mimo neho. Neutrálnou čiernou farbou, doplnenou o iné farebné prvky, nič nepokazíte. Ak chcete upútať pozornosť, rozhodnite sa pre výraznejšie, až neónové farby. V takomto prípade odporúčame oranžovú, žltú, či červenú.

Často kladené otázky

Aká stavba je typická pre turfy?

Stavba topánok je pevná a ľahká zároveň. Turfy zaistia nohu a tak ju chrána pred zraneniami. Kvalitný povrch a štrukturovaná, gumená podrážka zabezpečí priľnavosť počas hry.

Aké sú vlastnosti turfovej obuvi?

Turfy minimalizujú nadbytočný pohyb nôh a tak uľahčujú pohyb pri hre. Na umelom trávniku sa vďaka nim Vaše chodidlá nepošmyknú a pri športovom výkone ostanú v chlade, takže sa nebudete príliš potiť.

Ktoré turfy si mám kúpiť?

Pri výbere vhodnej obuvi pre Vás, nezabúdajte na pohodlie. Ak máte možnosť, prebehnite sa v nich. Nevyberajte topánky, ktoré Vám budú na presno, keďže počas športu sa chodidlá zvyknú zväčšiť. Dizajn tiež zohráva veľkú úlohu a preto zvoľte farby, ktoré osobne preferujete vy a nie niekto iný.

Hore
«
»