Košík  (0)

Pánske kopačky

Zľava
Novinka

Pánske FG kopačky – splňte si svoje futbalové sny

Futbal je hra, ktorú milujú deti aj dospelí na celom svete. Mnoho pánov naplno spoznávalo tento šport už v mladom veku, no láska k futbalu ich nikdy neopustila. Ak však chcete hrať futbal, bez ohľadu na vek potrebujete správny druh obuvi určený práve na tento šport s ohľadom na povrch, kde sa chystáte hrať. Nie všetky pánske FG kopačky sú totiž rovnaké. Existuje veľa faktorov, ktoré musíte pri kúpe kopačiek zvážiť, a tie siahajú ďaleko za rozhodnutie, či si vybrať červené kopačky značky Nike, alebo čierne kopačky značky adidas. Zvršok profesionálnej futbalovej topánky by mal byť ľahký a nízkoprofilový, a ideálne zo syntetickej tkaniny. Tieto materiály sú ľahké, všestranné, odolné, a do značnej miery vodotesné. Premýšľajte aj o výbere futbalovej kopačky s vnútornou vložkou. Tieto textilné komponenty kopačky podporujú lepšie prispôsobenie sa nohe a odvod vlhkosti. Pokiaľ nechcete aby bol pre vás tento šport bolestivý, dbajte aj na to, aby kopačka správne tlmila nárazy lopty. Len tak si totiž dokážete hru užiť a môžete si splniť svoje futbalové sny.

FG kopačky – profesionálna obuv na hranie futbalu

Na základe typu ihriska, na ktorom sa futbal hrá, rozoznávame niekoľko rôznych typov kopačiek. Topánky FG (firm-ground football boots), tiež známe ako „kopačky s pevným povrchom“ alebo „lisovky“, sa používajú na ihriskách s prírodnou trávou, kde je povrch tvrdý a mokrý. Sú zároveň najobľúbenejšou voľbou medzi bežnými futbalovými kopačkami. Nie sú však vždy vhodné pre ihriská s umelou trávou, a to najmä kvôli priľnavosti, ktorú poskytujú. Aj napriek tomu sa o nich hovorí, že sú to univerzálne pánske kopačky. Na podrážke majú neodnímateľné gumené alebo plastové štuple. Tento druh kopačiek je bezpečnejší ako niektoré iné typy topánok. Sú určené na použitie na všetkých typoch hracích polí v rôznych poveternostných podmienkach. Tieto kopačky sú charakteristické napríklad pre značky Nike, adidas alebo Puma. Druhým typom sú kopačky so šróbovacími štupľami (SG), ktoré majú odnímateľné a vymeniteľné tvrdé plastové alebo kovové štuple. Zvyčajne ich využívajú pokročilejší hráči na suchej alebo mokrej tráve, prípadne v inom náročnom teréne. Na halový futbal sa využívajú sálovky (IC). Vyzerajú skôr ako klasické nízke tenisky. Tieto špičkové topánky majú ploché gumené spodky a používajú sa takmer výlučne na kryté futbalové ihriská alebo na umelý trávnik.

Topánky FG od prémiových značiek – pozrite si aktuálnu ponuku na Eobuv

Majte na pamäti, že kopačky FG sú navrhnuté tak, aby sedeli pohodlnejšie ako bežná športová obuv. Kopačky s koženým zvrškom majú tendenciu sa časom viac naťahovať a lámať, zatiaľ čo syntetické tkaniny si dlhšie držia svoj tvar. Vaše kopačky zvoľte aj podľa povrchu, na ktorom budete futbal hrať. Topánky sú vyrobené pre špecifické hracie povrchy, vrátane mäkkého, tvrdého a syntetického terénu. Na ebov.sk nájdete široký sortiment pánskych kopačiek rôznych farieb i značiek. Môžete si tak vybrať kopačky, v ktorých sa budete cítiť pohodlne, no zároveň budú spĺňať vaše požiadavky na štýl a funkčnosť.

Pánske kopačky – Často kladené otázky

Kopačky FG – čo to je?

FG kopačky sú vyrobené z gumy alebo z iných materiálov s podobnými vlastnosťami. Lepia sa na terén menej ako SG kopačky, ale nie sú navrhnuté tak, aby úplne prerazili terén. Vďaka nim môžete dosiahnuť perfektnú trakciu a stabilitu takmer na akomkoľvek povrchu. Pomáha im v tom aspoň 12 oporných bodov (podošvy SG majú 6 až 8), na základe čoho je hmotnosť tela rozdelená medzi viacero bodov, a nebrzdia vás tak tým, že prenikajú do povrchu ihriska.

Čo sú to pánske FG?

Pánske FG sú druhom futbalovým kopačiek, ktoré sa využívajú najmä na prírodných povrchoch. Tieto kopačky sa vo futbalovom svete považujú za univerzálny druh topánok.

Hore
«
»