Košík  (0)

Piłka nożna

Zľava
Novinka

Futbalové topánky pre skvelý výkon a pohodlie počas hry

Futbalové topánky sú nevyhnutnou súčasťou tréningov a zápasov. Umožňujú hráčovi naplno využiť jeho potenciál a prinášajú pohodlie počas hry. Vďaka tomu je možné, aby sa hráč naplno sústredil na hru a vydal zo seba maximum. Futbalové topánky sa vo všeobecnosti volia podľa povrchu, materiálu, veľkosti a samozrejme aj podľa dizajnového prevedenia. Ktoré sú tie pravé pre vaše potreby?

Futbalové topánky a typ povrchu

Čo sa týka typu povrchu, rozlišujeme množstvo možností. Pevný prírodný povrch (FG) je vlastne klasické trávnaté ihrisko, ktoré si vyžadujú klasické kopačky s 10 až 14 štupľami. Tvrdý prírodný povrch (HG) je piesok, škvára, umelá tráva. V tomto prípade sú vhodné kopačky s množstvom menších štupľov. AG, teda umelý povrch, si vyžaduje drobné štipce na členitej podrážke. Mäkký prírodný povrch (SG) je často spájaný s mokrom a blatom. Ideálne je voliť kopačky s vymeniteľnými kolíkmi na prispôsobenie. Umelý a suchý prírodný povrch (TF) je vlastne umelý trávnik, ktorý si vyžaduje futbalové topánky s viacerými štupľami rôznych veľkostí. Halovky sú ideálne topánky pre interiér a haly, pretože majú špeciálnu hladkú podrážku na docielenie, čo najlepšie pohybu na takomto povrchu.

Pohodlné futbalové topánky pre aktívnych ľudí

Futbalové topánky sú ideálnym doplnkom pre každého aktívneho človeka, ktorý sa venuje tomuto športu. Výber je trochu náročný a treba vyberať podľa množstva kritérií, no pri výbere správneho modelu si zadovážite skvelého pomocníka pri každej hre. Samozrejme nezabúdajte aj na výber štýlového modelu v kvalitnom povrchovom prevedení. Najčastejšie si môžete vyberať medzi prírodnými koženými modelmi, prípadne syntetickými vláknami. Pokiaľ sa pozeráte aj na dizajnovú stránku kopačiek, už niekoľko rokov sa v trendoch objavujú výrazné, neónové kopačky. Sú nepriehľadné a vyzerajú nesmierne štýlovo. Ku každému dresu budú vyzerať skvelo a na ihrisku vás nikto neprehliadne. Ak nie ste natoľko odvážni, môžete si vybrať modely v neutrálnych farbách s výraznými neónovými prvkami. Skvelé sú však aj neutrálne varianty, ktoré sa vám „neokukajú“.

Lisovky – perfektné futbalové topánky

Lisovky sú pohodlné futbalové topánky, ktoré sú ideálne na tvrdý povrch. Vo všeobecnosti sa lisovky s označením FG považujú za najpoužívanejšiu futbalovú podrážku a preto sú nesmierne variabilné na nosenie počas tréningov. Vyrábajú sa v mnohých povrchových prevedeniach a farebných dizajnoch. Tento model futbalovej obuvi si zamilujete a navyše si môžete vyberať modely v rôznych cenových kategóriách a od mnohých značiek.

Futbalové topánky – často kladené otázky

Ako si vybrať futbalové topánky?

V skratke je pri výbere futbalových topánok nutné poznať povrch, na ktorom budete hrať. Následne potrebujete vybrať správnu veľkosť, povrchový materiál a samozrejme aj dizajnové prevedenie. Vyberajte podľa vašich preferencií a v ideálnom prípade si topánky choďte osobne vyskúšať do predajne.

V ktorých topánkach hráči hrajú?

Hráči využívajú rôzne typy topánok podľa povrchu, na ktorom sa zápas odohráva. Najlepšie je voliť konkrétny model podľa konkrétnych podmienok, aby ste zaručili čo najlepší výsledný efekt.

Ktoré futbalové topánky by ste si mali vybrať na suché povrchy?

Na suché prírodné povrchy sú ideálne lisovky, najmä čo sa týka tvrdších povrchov. Na suché, teda interiérové povrchy môžete voliť halovky. Na suchý povrch sú tiež vhodné turfy, ktoré dopomáhajú aj k optimálnej stabilite. Používajú sa najmä na umelej tráve.

Hore
«
»