Košík  (0)

Detske kolieskové korčule

Zľava
Novinka

Kolieskové korčuľovanie – spôsob, ako tráviť čas so svojím dieťaťom

Všetci dospelí kedysi milovali korčuľovanie a neexistuje žiadny dôvod, prečo by sme si tento druh zábavy nemohli dopriať s našimi deťmi aj v dospelosti. Kolieskové korčuľovanie je skvelým spôsobom, ako môžete aktívne stráviť spoločný čas so svojou rodinou. Deti milujú voziť sa sem a tam na korčuliach. Vezmite ich na klzisko a nechajte ich zažiariť v ich nových trendy detských kolieskových korčuliach. Zahrajte si s nimi rôzne korčuliarske hry, alebo len strávte príjemné sobotné popoludnie korčuľovaním vonku. Pri výbere detských kolieskových korčúľ je vhodné sa najskôr rozhodnúť, aké hry a aktivity máte v pláne vykonávať. Vášmu dieťaťu totiž môžete kúpiť klasické športové (in-line) alebo rekreačné kolieskové korčule. Oba druhy nájdete v ponuke dievčenské i chlapčenské. Detské rekreačné korčule sú charakteristické menším počtom koliesok usporiadaných do štvorca, vďaka čomu má dieťa na korčuliach väčšiu stabilitu. Sú skvelé práve na menšie výlety do mesta a kratšie trasy, rôzne hry, alebo rekreačné korčuľovanie. Detské in-line korčule majú naopak kolieska usporiadané za sebou, čo deťom umožní pohybovať sa o niečo rýchlejšie. Korčule im tak umožnia jednoduchšie manévrovanie a sú vhodné aj na dlhšie a náročnejšie trasy.

Kolieskové korčule pre deti – kedy môže dieťa začať korčuľovať?

Mnoho rodičov si myslí, že in-line a kolieskové korčule sú určené len pre deti v školskom veku (alebo staršie). Korčuľovanie v akejkoľvek forme však môže byť dobrou kondičnou, zábavnou a spoločenskou aktivitou aj pre mladých korčuliarov vo veku od troch do šiestich rokov. Korčuľovanie si vyžaduje rovnováhu a silu, ale aj určitý úsudok a túžbu vyhýbať sa prekážkam. Niektoré malé deti tieto zručnosti ešte nemajú. Pri rozhodovaní o tom, či je vaše dieťa pripravené naučiť sa korčuľovať, zvážte jeho fyzickú silu a vytrvalosť, úroveň aktivity v iných oblastiach, schopnosť udržiavať rovnováhu v iných jednoduchých činnostiach, koordináciu v iných činnostiach, a zrelosť alebo rozsah pozornosti. Väčšina rodičov bude prirodzene vedieť, kedy zoznámiť svoje ratolesti so športom na kolieskových korčuliach. Niektorí rodičia, ktorí aktívne korčuľujú, postavia svoje deti na korčule hneď po tom, ako začnú sebavedomo chodiť. Bežne sú na korčuľovanie pripravené už deti od 3 rokov. Mnohí z úspešných športovcov práve začali korčuľovať už v útlom veku, a korčule považovali za predĺženie svojich vlastných nôh.

In-linové korčule, teda kolieskové korčule a korčule na ľad 2 v 1

Mnohé chlapčenské korčule sú vďaka ich záujmu o hranie hokeja vyrábané ako 2 v 1. Ľahko prestaviteľné kolieskové korčule tak môžete jednoducho pretvoriť na korčule na ľad, ktoré sú vhodné najmä pre začiatočníkov. Väčšina z nich má nastaviteľnú veľkosť s dvojitými bezpečnostnými prackami a luxusnou čalúnenou pohodlnou vložkou s odvetrávaním. Tento druh všestranných korčúľ tak udrží vášho chlapca v pohode a pohodlí. Novinkou ale nie sú ani dievčenské in-linové korčule. Bez ohľadu na pohlavie, vďaka týmto korčuliam získate viac muziky za menej peňazí.

Kolieskové korčule – Často kladené otázky

Rekreačné kolieskové korčule alebo športové kolieskové korčule?

Ak je vaše dieťa začiatočník a bojíte sa, že spadne, bohužiaľ , na oboch druhoch kolieskových korčúľ môže spadnúť takmer rovnako ľahko. Na rekreačných kolieskových korčuliach je potenciálne jednoduchšie spadnúť dozadu, pretože kolieska končia s hranou korčule, na druhej strane na nich omnoho jednoduchšie dieťa udrží rovnováhu a poskytujú vďaka rozloženiu koliesok lepšiu stabilitu. Pokiaľ však vaše dieťa túži na svojich korčuliach aktívne športovať, zvoľte športové alebo in-linové kolieskové korčule.

Koľko stoja detské in-line korčule?

Dievčenské i chlapčenské in-line korčule môžete na eobuv.sk nájsť od 67 eur. Lepšie a výkonnejšie korčule kúpite v priemere za 87 eur, a tie najkvalitnejšie v priemere za 119 eur.

Hore
«
»