Košík  (0)

Turfy

Zľava
Novinka

Turfy pre deti - čo to je a ako sa líšia od halovej futbalovej obuvi a kopačiek?

Turfy TF pre deti sú kopačky s veľkým množstvom malých gumených špuntov na podrážke, vďaka ktorým topánka lepšie priľnie k povrchu. Pomáhajú udržať optimálnu stabilitu, preto sú ideálne na tvrdé a suché prírodné povrchy, ale najmä na použitie na umelej tráve. Od haloviek a klasických kopačiek sa líšia v niekoľkých aspektoch. Halovky IN sú určené na hranie v telocvičniach, na hladkých povrchoch, pretože zaručujú priľnavosť a stabilitu. Dôležité je, aby podrážka nebola príliš hrubá a aby mal hráč stále dostatok citu a kontaktu so zemou. Kopačky pre deti sú obuvou určenou na futbal na vonkajších povrchoch. Ich podrážky obsahujú buď hroty, alebo kolíky, ktoré pomáhajú s rozkladaním hmotnosti a sily, zvyšujú priľnavosť a znižujú riziko zranení. Turfy na topánky pre deti znižijú tlak na chodidlo a tiež prispievajú k lepšej kontrole nad loptou.

Investujte do značkových detských turfov a urobte svojmu dieťaťu radosť

Pri výbere futbalovej obuv - turfy pre deti, je veľmi dôležitá správna veľkosť. Dĺžku chodidla vždy merajte v centimetroch. Najjednoduchšie nohy odmeriate tak, že použijete papier alebo kartón, na ktorý dieťa postavíte. Ideálne, ak má chrbát opretý o stenu. Zaznačte najdlhšiu časť nohy a pravítkom alebo metrom výsledok odmerajte. Nájdete si konkrétnu tabuľku veľkostí obuvi daného výrobcu, od ktorého si topánky na futbalové trávniky chcete objednať. Pri zisťovaní veľkosti dbajte na to, aby ste merali popoludní alebo večer. Vždy merajte obe nohy, jedna je väčšia než druhá. Meranie v stoji je presnejšie než meranie v sebe. A nezabudnite ani na ponožku, v ktorej bude dieťa najčastejšie trénovať alebo hrať.

Futbalová obuv turfy pre dievčatá a chlapcov v ponuke eobuv.sk

Ak ste už detské turfy vybrali a chcete, aby dieťaťu slúžili čo najdlhšie, dôkladná a pravidelná starostlivosť je nevyhnutná. Čistenie vykonávajte rovno s dieťaťom, aby si k topánkam vytvorilo vzťah. Zároveň v ňom prebudíte prirodzenú potrebu starostlivosti o veci, ktoré má rado. Po každom tréningu alebo zápase, vyčistite podrážku kopačiek jemnou kefou, aby ste odstránili nečistoty. V prípade, že je na topánke blato, bude vám stačiť navhlčená handra. Niekedy sa stane, že sú topánky turfy pre deti mokré aj zvnútra. V tomto prípade vás zachránia noviny. Nikdy nesušte na radiátore, pomocou fénu alebo na inom topnom telese. Stačí voľne pri izbovej teplote. Halovky, kopačky ani turfy sa neperú v práčku. Starostlivosť závisí aj od použitého materiálu. Kožené topánky sú všeobecne náročnejšie na údržbu. Každý výrobca vám poradí, aké prípravky používať.

Turfy - často kladené otázky

Môže sa turfy nosiť aj v interiéri?

Na turfy je ideálny umelý trávnik. Hoci sa dajú používať v interiéri, toto riešenie nie je ideálne. Turfy totiž nemajú dostatočnú priľnavosť, aby mohli konkurovať klasickým halovkám, ktoré pri futbale v interiéri pomáhajú so stabilitou.

Aké turfy pre deti kúpiť?

Keď ide o deti, bezpečnosť je vždy prioritou číslo jeden. Pri výbere futbalovej alebo inej športovej výbavy berte do úvahy bezpečnosť viac než čokoľvek iné. Väčšina úrazov na detskom ihrisku vzniká v dôsledku pádu na zem. Pádom sa okrem opatrnosti dá prechádzať aj výberom správnej futbalistickej obuvi. Na umelé trávniky voľte turfy.

Hore
«
»