Košík  (0)

Kopačky

Zľava
Novinka

Čo sú to kopačky pre deti a ako sa líšia od halovej futbalovej obuvi a turfov?

Vyberáte kopačky pre svoje dieťa? Začnite terénom, na ktorom bude trénovať. Základné rozdelenie kopačiek závisí od typu ihriska. Prvu skupinou kopačiek pre deti sú lisovky určené na vonkajšie povrchy. Delia sa podľa hrotov. Lisovky FG sú vhodné na tvrdé, suché, prírodné povrchy. Ak v nich dieťa bude hrať na umelej tráve, pravdepodobne sa rýchlo opotrebujú. Ide o najuniverzálnejší typ kopačiek. Lisovky – HG sú určené na tvrdé prírodné povrchy, škváru, piesok a aj umelú trávu. Majú kratšie hroty, ale vo väčšom počte, čo podporuje optimálne rozloženie hmotnosti a prenos sily. Na umelý trávnik sú ideálne kopačky AG so silnejšiou konštrukciou a odolnosťou. Taktiež majú kratšie hroty, ale vo väčšom počte, čo podporuje optimálne rozloženie hmotnosti a prenos sily. V lisovkách FG/AG sa futbal hrá na prírodnej aj umelej tráve. Ich podrážka kombinuje vysoké aj nižšie hroty, čím zabezpečuje dostatočnú trakciu na prírodnom povrchu a optimálne rozloženie a prenos síl na umelej tráve. Turfy TF sú kopačky s veľkým počtom malých hrotov na podrážke, vďaka ktorým topánka lepšie priľnie k povrchu. Pomáhajú udržať optimálnu stabilitu, a preto sú ideálne na tvrdé a suché prírodné povrchy. A dieťa si s nimi skvelo zahrá aj na umelej tráve.

Kopačky pre deti - špecializovaná športová obuv na futbal

Topánky kopačky pre deti SG môžu mať aj plastové alebo kovové skrutkovacie kolíky, ktoré možno vymieňať. Hrá sa v nich na mäkkej tráve a bahnistom či vlhkom teréne. Vďaka kolíkom sa zaboria do povrchu, čím sa zvyšuje priľnavosť a znižuje riziko zranenia. Podrážka má 4 kolíky vpredu a 2 vzadu. Futbalová obuv kopačky môže byť aj kombinovaná SG/FG s tzv. lisokolíkmi. Ide o kombináciu hrotov a kolíkov na pohodlné hranie na mäkkom a mokrom teréne. Kovové kolíky zlepšujú trakciu, hroty rozkladajú hmotnosť na väčšiu plochu podrážky. Halovky IN sú určené na hranie v telocvičniach, na hladkých povrchoch, pretože zaručujú priľnavosť a stabilitu. Dôležité je, aby podrážka nebola príliš hrubá, a aby mal hráč stále dostatok citu a kontaktu so zemou.

Vyberte si značkovú futbalovú obuv kopačky pre deti v širokej ponuke eobuv.sk

Ak už viete, aké kopačky vaše dieťa potrebuje, vyberte mu správnu veľkosť. Kopačky vyrobené zo syntetického materiálu sa kupujú o 0,5 cm väčšie ako dlžka chodila. Kožené kopačky musia na nohe presne sedieť, nakoľko sa tento materiál prispôsobuje. Ak kupujete dieťaťu sálovky, myslite aj na to, že góly strieľa špičkou nohy, čo znamená, že potrebuje dostatok citu. Vo veľkej topánke loptu nebude cítiť. Náš tip: Kúpte svojmu dieťaťu topánky kopačky Adidas. Pred prvým tréningom či zápasom sa posnažte o to, aby dieťa tenisky rozchodilo. Predítete tým bolestiam nôh, otlakom a iným nepríjemnostiam.

Kopačky - často kladené otázky

Kopačky pre deti - čo to je?

Kopačky pre deti sú obuvou určenou na futbal na vonkajších povrchoch. Ich podrážky obsahujú buď hroty, alebo kolíky, ktoré pomáhajú s rozkladaním hmotnosti a sily, zvyšujú priľnavosť a znižujú riziko zranení.

Aké kopačky vybrať pre dieťa?

Výber kopačiek nie je len o teréne, na ktorom bude dieťa hrať. Moderné kopačky sú vybavené technológiami, ktoré zlepšujú výkon ich nositeľa. Rýchlym hráčom pomáhajú a viac sedia kopačky, ktoré sú naozaj ľahké. Tvoriví hráči, ktorí sa držia v strede, zasa ocenia obuv, v ktorej dokážu loptu viac cítiť. Obrancovua potrebujú topánky, ktoré im pomôžu udržiavať stabilitu.

Hore
«
»