Košík  (0)

Futbal

Zľava
Novinka

Kopačky pre deti – čo by mali mať?

Futbal je hra, ktorú milujú deti aj dospelí na celom svete. Mnoho ľudí chce, aby ich deti naplno spoznali tento šport už v mladom veku. Musíte sa však uistiť, že vaše dieťa nosí správny druh obuvi určený práve na tento šport. Nie všetky detské kopačky sú totiž rovnaké. Existuje veľa faktorov, ktoré musíte pri kúpe kopačiek pre deti zvážiť, a tie siahajú ďaleko za rozhodnutie, či si vybrať červené kopačky značky Nike, alebo čierne kopačky značky Adidas. Zvršok topánky pre mladých futbalistov by mal byť ľahký a nízkoprofilový, a ideálne zo syntetickej tkaniny. Tieto materiály sú ľahké, všestranné, odolné, a do značnej miery vodotesné. Premýšľajte aj o výbere futbalovej kopačky s vnútornou vložkou. Tieto textilné komponenty kopačky podporujú lepšie prispôsobenie sa nohe a odvod vlhkosti. Pokiaľ nechcete aby bol pre vaše dieťa tento šport bolestivý, dbajte aj na to, aby kopačka správne tlmila nárazy lopty.

Ako vybrať najlepšie detské futbalové topánky?

Majte na pamäti, že futbalové kopačky sú navrhnuté tak, aby sedeli pohodlnejšie ako bežná športová obuv. Kopačky s koženým zvrškom majú tendenciu sa časom viac naťahovať a lámať, zatiaľ čo syntetické tkaniny si dlhšie držia svoj tvar. Detské kopačky zvoľte aj podľa povrchu, na ktorom bude vaše dieťa futbal hrať. Topánky sú vyrobené pre špecifické hracie povrchy, vrátane mäkkého, tvrdého a syntetického terénu. Kopačka s pevným podkladom je skvelou voľbou pre malých športovcov, ktorí sa tomuto športu len začínajú venovať a sú mimoriadne univerzálne (aspoň pokiaľ ide o terénne podmienky). Ak vaše dieťa hrá halový futbal, budete potrebovať špecifickú halovú futbalovú obuv. Tieto topánky inšpirované teniskami majú ploché podrážky bez štuplov. Kopačky na halový futbal môžu slúžiť aj ako streetová obuv. Pokyny týkajúce sa povolených typov obuvi si však vždy overte vo svojej miestnej lige.

Typy kopačiek pre deti

Na základe typu ihriska, na ktorom sa futbal hrá, rozoznávame niekoľko rôznych typov kopačiek. Lisovky (FG) sú univerzálne kopačky. Na podrážke majú neodnímateľné gumené alebo plastové štuple. Tento druh kopačiek sa často využíva pri detskom futbale, pretože sú bezpečnejšie ako niektoré iné typy topánok. Sú určené na použitie na všetkých typoch hracích polí v rôznych poveternostných podmienkach. Druhým typom sú kopačky so šróbovacími štuplami (SG). Tieto kopačky sú charakteristické napríklad pre Nike a majú odnímateľné tvrdé plastové alebo kovové štuple, ktoré je možné v prípade potreby vymeniť. Zvyčajne ho používajú pokročilejší hráči na suchej alebo mokrej tráve, prípadne v inom náročnom teréne. Na halový futbal sa využívajú sálovky (IC). Vyzerajú skôr ako klasické nízke tenisky. Tieto špičkové topánky, napríklad od Adidas, majú ploché gumené spodky a používajú sa takmer výlučne na kryté futbalové ihriská alebo na umelý trávnik.

Detská futbalová športová obuv – Často kladené otázky

Aké topánky zvoliť na trávnatý terén?

Na trávnatý terén sa najlepšie hodia kopačky so šrobovacími štuplami, v ktorých vaše dieťa nezaskočí žiadne počasie. Pokiaľ je vo futbale začiatočníkom, zvoľte o niečo bezpečnejšie lisovky.

Aké sú najlepšie topánky na halový futbal?

Na halový futbal sú najlepšie topánky s hladkou gumenou podrážkou, ktoré nepoškodia herný povrch a zároveň sa v nich vášmu dieťaťu nebude šmýkať. Na začiatok si určite vystačí aj s klasickými univerzálnymi lisovkami, ktoré sa hodia na všetky druhy povrchov.

Hore
«
»