Košík  (0)

Dámska obuv na plávanie

Zľava
Novinka

Dámske topánky do vody – pohodlie a ochrana nôh pri kúpaní

Chôdza na boso je nepochybne jedným z najlepších momentov každého výletu k vode. Ak ste sa však už niekedy pošmykli pri chôdzi mokrom povrchu, alebo ste sa porezali na ostrom kameni a zranili ste sa, výhody dámskych topánok do vody určite oceníte. Nepríjemne sa pri jazere alebo pri mori poraniť je jednoduchšie, ako si myslíte. Uzavretá obuv do vody môže poskytnúť pred týmito nástrahami ochranu. Topánky sú prispôsobené vodnému prostrediu a dokážu tak odvádzať vodu oveľa lepšie ako bežné topánky. Okrem toho udržia vaše nohy v bezpečí a poskytnú im aj vynikajúcu oporu. Mnoho plaveckých topánok má na vonkajšej strane gumovú protišmykovú podrážku, ktorá poskytuje trakčnú podporu, aby ste sa pri chôdzi po mokrom povrchu nešmykli a nespadli. Pokiaľ nie ste zrovna fanúšičkou uzatvorených topánok na plávanie, môžete siahnuť napríklad po topánkach do vody od značky Adidas, medzi ktorými nájdete aj klasické šľapky.

Idete na dovolenku? Nezabudnite si zbaliť topánky do vody

Dámske topánky do vody nevyužijete len pri prechádzkach v okolí vodných plôch, či pri plávaní. Môžete ich využiť pri iných športových aktivitách ako je člnkovanie, vodné športy (volejbal, či vodné pólo), rybolov, alebo pri pešej turistike po blatistých cestách. Topánky do vody majú mnohostranné využitie, a stanú sa tak neoddeliteľnou súčasťou každého vášho výletu. Dôležitou výhodou uzatvorených topánok do vody je aj schopnosť topánok lepšie regulovať vašu telesnú teplotu. Studená voda vie byť nepríjemná, no tento druh topánok vám môže pomôcť lepšie a rýchlejšie zregulovať teplotu tela, vďaka čomu dokážete do vody vkročiť s väčším odhodlaním. A naopak, ak je piesok alebo povrch príliš horúci, topánky dokážu vďaka svojej priedušnosti pomôcť udržať vaše nohy v chlade, takže sa nepopálite, a vaše telo sa tak rýchlo neprehreje. Pokiaľ sa chystáte na pohodlnejšiu dovolenku strávenú v rezorte, budú sa vám na mokré povrchy v okolí bazéna hodiť minimálne plavecké šľapky Adidas, ktoré zabránia nepríjemným pádom a zraneniam.

Plavecké topánky Nike, Adidas, 4F a ďalšie overené značky na Eobuv.sk

Módny priemysel zasiahol už aj tento druh topánok. Plavecké topánky z čias vášho detstva nahradili dnešné moderné funkčné topánky a šľapky, ktoré môžu pripomínať čokoľvek od typických tenisiek, cez módne sandále až po barefootovú obuv. Ponúkajú tak oveľa väčšiu rozmanitosť a štýl ako kedykoľvek predtým. Na našich webových stránkach eobuv.sk ponúkame široký sortiment dámskych topánok do vody od renomovaných značiek ako Nike, Adidas, 4F a mnohých ďalších. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých štýlov i farebných kombinácií.

Dámske plavecké topánky – často kladené otázky

Topánky do vody – gumené alebo látkové?

Topánky do vody sú vyrobené tak, aby vode odolali alebo ju správne odvádzali. Gumené topánky rýchlejšie schnú a lepšie odvádzajú vodu, vďaka čomu vaše nohy ochránia pred neželanými pľuzgiermi a plesňami. Sú preto lepším riešením, ako klasické látkové topánky.

Dámske topánky do vody – ktoré si vybrať?

Topánky do vody sú vhodné pre každého, kto chce udržať svoje nohy v bezpečí a pohodlí a sústrediť sa na zábavu. Druh topánok si vyberte aj podľa aktivity, na ktorú ich potrebujete. Uzatvorené topánky sú vhodné na prechádzky v okolí vodných plôch, plávanie, množstvo vodných športov, no i prechádzky v lese, mokradiach, či samotný trekking. Na chôdzu v okolí bazénu postačia aj otvorené sandále alebo šľapky.

Hore
«
»