Košík  (0)

Dámske štartové topánky

Dámske štartové topánky

Zľava

Bežecká obuv na súťaž– čo to je, na čo slúži a aké sú jej výhody?

Bežecká obuv na súťaž nazývaná tiež dráhová bežecká obuv je priamo prispôsobená pre beh na bežeckom ovále. Je vhodnou voľbou pre profesionálov aj amatérov, ktorí behávajú krátke trasy. Po dámskej bežeckej obuvi na súťaž siahnite, ak sa venujete šprintu. Obuv na súťaž sa totiž vyznačuje veľmi nízkou hmotnosťou, vďaka ktorej budete rýchlejší. Zároveň počítajte s menšou podporou chodila a tlmiacou funkciou. Nevýhodou bežeckej obuvi na súťaž na dráhu je kratšia životnosť. Topánky tiež nie sú vhodné na beh po náročnejších terénoch. Mohli by sa totiž poškodiť, alebo ešte horšie, spôsobiť vám úraz. Dráhová bežecká obuv je dokonalá, ak chcete podať maximálny výkon a dosiahnuť vysokú rýchlosť. Pokiaľ sa chystáte na súťaž na iný terén ako ovál, pouvažuje o inom type pretekárskej dámskej bežeckej obuvi, ako je napríklad cestná alebo trailová bežecká obuv. Cestná obuv prispôsobená pre profesionálnych bežcov tlmí nárazy, je pohodlná, priedušná a flexibilná. Je ľahká a vhodná na vzdialenosti od 5 kilometrov až po polmaratón. Trailová bežecká obuv prispôsobená na nerovný terén, ako sú polia, hory, lesy, je zas stabilná, vhodná na krátke aj dlhé trasy a ideálna na beh za akýchkoľvek podmienok. Aj tu si však môžete vyberať z rôznych typov trailovej bežeckej súťažnej obuvi podľa disciplíny. Do vrchov voľte krátke trailové topánky s nižšou hmotnosťou a na náročnejšie trasy zas bežecké topánky s viacerými ochrannými prvkami.

Dámska obuv na súťaž – prekonajte životné rekordy v profesionálnej bežeckej obuvi!

Ak ste začali premýšľať o dámskej obuvi na súťaž, nastal čas si tieto špeciálne bežecké topánky zaobstarať. O to skôr, ak sa vaše ciele zmenili z dokončiť na ubehnúť za lepší čas. Dámska obuv na súťaž, nazývaná tiež pretekárska, má polovičnú váhu oproti klasickým bežeckým topánkam a vy v nej vďaka tomu budete omnoho rýchlejšia ako doposiaľ. Vďaka pohodlnému strihu, priedušnosti a tlmiacim prvkom sa zas pri behu budete cítiť komfortne, čo vylepší vašu vytrvalosť. To ale nie všetko, môžete si vybrať profesionálnu obuv do akéhokoľvek terénu a zabehnúť tak nielen beh na krátku vzdialenosť, ale aj maratón.

Bežecká obuv na súťaž pre ženy – vyberte si model pre seba od overených výrobcov

Overené a známe značky prichádzajú s dámskou bežeckou obuvou na súťaž, z ktorej si vyberie každý. Môžete siahnuť po trailových topánkach od značky Under Armour, po dámskych štartovacích topánkach od výrobcu New Balance alebo po ďalších ikonických značkách, ktoré ponúkajú ako topánky cestné, tak trailové a patria medzi ne značky ako Nike, Reebok, Adidas a mnohé ďalšie. Pri výbere nezabudnite zvážiť ani techniku behu a teda neutrálnosť došľapu. V podstate to znamená, že pri došľape sa chodilo prevaľuje na strany. Pokiaľ sa vychýli na vnútornú stranu, siahnite po topánkach s typom chodidla pronácia. Pokiaľ vaše chodidlá pri došľape smerujú skôr na vonkajšiu stranu, vyberte si bežecké štartovacie dámske topánky s označením supinácia. Ak sa vás netýka ani jeden zo zmienených došľapov, vaše chodidlá sú označované za neutrálne a mali by ste siahnuť po neutrálnom type súťažných topánok na beh.

Dámska bežecká obuv na súťaž – Často kladené otázky

Aké bežecké topánky si vybrať?

Vyberte si dámsku bežeckú obuv na súťaž, ktorá zodpovedá typu terénu, po akom behávate. Rovnako sa poobzerajte po dámskej obuvi na súťaž, ktorá je prispôsobená vášmu typu chodidla v závislosti od došľapu. Na záver nezabudnite na správnu veľkosť, bežecké topánky by mali byť o pol až celé číslo väčšie než vaša noha.

Súťažné topánky na polmaratón – sú potrebné?

Topánky na polmaratón by v prvom rade mali dobre tlmiť nárazy, aby šetrili vaše kĺby a svaly. Rovnako by mali byť dostatočne široké a veľké, aby sa vám v nich behalo pohodlne.

Hore
«
»