Košík  (0)

Dámska bežecké minimalistická obuv

Zľava

Minimalistické topánky na behanie – na čo sú tieto topánky a na čo slúžia?

Trendy topánky na minimalistický beh sa v poslednej dobe dostávajú na výslnie. Tieto špeciálne topánky sa totiž sústredia na barefoot beh, teda beh naboso, ktorý sa snažia prostredníctvom svojej konštrukcie čo najviac umožniť. Kombinujú tak v sebe všetky výhody behu naboso a zároveň chodidlá ochraňujú a do istej miery plnia aj tlmiacu funkciu. Minimalistické topánky na behanie nazývané tiež barefoot obuv sa vyznačujú minimálnou váhou, nízkou podošvou, ktorá má nulový sklon päta a špička. Aj podrážka je odlišná od inej bežeckej obuvi, vyznačuje sa nízkym podpätkom a minimálnym alebo žiadnym tlmením, vďaka ktorému je chodidlo v priamom kontakte s terénom a dokáže precítiť jeho variabilitu.

Minimalistická bežecká obuv – obľúbená značka Vibram Fivefingers dostupná na Eobuv.sk

Minimalistické bežecké topánky nájdete aj na Eobuv.sk. V rôznych farebných prevedeniach ich ponúka overená značka Vibram FiveFingers, ktorá na výrobu podrážky aj zvršku použila látku z vysoko kvalitného materiálu. Minimalistické bežecké topánky Vibram FiveFingers sú vhodné pre rôzny typ chodidla podľa došľapu. Nech sa vaše chodidlo vychyľuje na vonkajšiu, vnútornú stranu alebo nevychyľuje vôbec, topánky na minimalistický beh sú dostupné pre typy neutrálne, pronujúce aj supinujúce chodidlá. Topánky oplývajú užitočnými funkciami Dri-Lex, teda antibakteriálnou stielkou, EVA tlmiacou nárazy, Vibram MONT kompozíciou optimálnou pre outdoor, akrobatické aktivity a maximálne spoľahlivou aj v náročnom teréne, Vibram VI-LITE, ktorá poskytuje ľahkosť, Vibram XS RUN funkciou zabezpečujúcou vysokú priľnavosť na hladkom povrchu a dostatočnú tvrdosť. Minimalistické topánky sú určené na prírodné povrchy a poskytnú vám pri behu dokonalý zážitok aj kontakt s terénom. Rovnako splnia svoju funkciu, udržia vás v bezpečí a posilnia svalstvo vašich chodidiel.

Dámske minimalistické topánky – prečo je ich správny výber taký dôležitý?

Dámske minimalistické topánky vás prepoja s terénom na úplne novej úrovni a prehĺbia tak váš zážitok z behu. Navyše, vhodná dámska minimalistická obuv dokáže posilniť nielen svaly chodidiel a nôh, ale tiež svaly celého tela. Keďže noha je pri behu v prirodzenej polohe, kĺby sú minimálne zaťažované a vy si tak môžete užiť zdravý beh. Dámske minimalistické topánky sa sústredia na inú techniku, kedy bežec dopadá na špičku a viac pracuje s prstami na nohách. Aj preto je pri výbere topánok dôležité siahnuť po takom modeli, v ktorom budete mať dostatočný priestor v oblasti prstov. Prirodzený pohyb nohy je totiž veľmi dôležitý. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k deformácii chodidla aj prstov.

Dámska minimalistická bežecká obuv – často kladené otázky

Minimalistické topánky na beh pre ženy – ako si vybrať?

Ak ste sa rozhodli behať barefoot, zaručene stavte na minimalistické topánky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vytúžený výsledok. Topánky vás navyše ochránia pred nečistotami, ostrými predmetmi na cestách a pred zranením. Pri výbere stavte na model, ktorý zodpovedá vášmu typu chodidla, plní všetky potrebné funkcie a je vyrobený z kvalitných materiálov.

Dámske minimalistické topánky – kde kúpiť?

Eobuv.sk ponúka dámske minimalistické topánky od známej a overenej značky VIBRAM FIVEFINGERS, ktorá vás zaručene nesklame. Topánky navyše môžete vrátiť zdarma až 100 dní po objednaní.

Hore
«
»