Košík  (0)

Pánska treningová obuv

Zľava
Novinka

Tréningová obuv - aké má vlastnosti a čo ju charakterizuje?

Či už beháte pre zábavu, alebo trénujete na maratón, správna športová obuv na beh je základom nielen pre zdravé chodidlá, ale aj pre oporu celého tela. Dobré topánky pomáhajú predchádzať zraneniam a spríjemňuje nabehané kilometre. Správny pár doplní váš bežecký štýl a pomôže zlepšiť výkon. Pred výberom pánskej bežeckej obuvi zvážte, kde plánujete a môžete behať. Rozhodnite sa, či preferujete viac tlmenia s maximálnym odpružením, alebo chcete cítiť zem pod nohami. Schopnosť tlmiť je daná hrúbkou materiálu pod medzipodrážkou, jej pevnosťou a poklesom päty. Základom dobrej bežeckej obuvi je aj opora členka. Vyberajte ju podľa toho, či majú vaše chodidlá tendenciu vybočovať do vonkajšej alebo vnútornej strany. POZOR: Nohy môžu byť aj neutrálne, kedy žiadnu špeciálnu oporu nepotrebujete.

Pánska bežecká obuv - trénujte bezpečne a podčiarknite svoj vlastný štýl

Ďalšou dôležitou otázkou pri výbere obuvi na beh je kde plánujete behať. Pánska obuv na behanie po asfalte je určená na chodníky a príležitostné výjazdy na spevnený povrch s miernymi nerovnosťami. Ide o ľahké a pružné tenisky, ktoré tlmia nárazy alebo stabilizujú chodidlá na tvrdom, rovnom povrchu. Ak beháte po chodníkoch, cestách, dráhach ale napríklad aj na bežeckých pásoch tento typ obuvi je pre vás ideálny. Pánska bežecká obuv na trail poskytuje dostatok opory pri behu v teréne posiatom kameňmi, blatom, koreňmi alebo inými prekážkami. Trailové tenisky majú na podrážke väčšie výstupky ako cestné tenisky na behanie. Vďaka tomu dokážu priľnúť aj na nerovnomerný povrch. Tiež chránia chodidlá pred kameňmi alebo ostrými predmetmi. Spravidla majú aj tuhšiu medzipodrážku pre väčšiu oporu. Niektoré modely topánok na beh majú univerzálne použitie na občasný výbeh po ceste aj v teréne. Najlepšie je zvoliť bežeckú obuv s vysokou absorpciou nárazov. Pokiaľ beháte po trasách, kde sa strieda spevnený terén s cestou, postačí vám cestná bežecká obuv.

Pánska obuv na beh - široký výber prémiových značiek na eobuv.sk

Dobrá bežecká obuv vám musí poskytnúť dva aspektmi tlmenia: pevná výplň medzipodrážky a jej hrúbka. Materiál v medzipodrážke je typ peny, ktorý pomáha absorbovať nárazy pri dopade. Pánska obuv na beh poskytuje maximálne odpruženie, ktoré oceníte pri behu na dlhé vzdialenosti alebo viacdňových pretekoch. Stredné alebo mierne odpruženie je ideálne, ak radi cítite zem pod nohami, no na druhej strane nie ste až tak skúseným alebo technicky zdatným bežcom. V posledných rokoch sa do popredia dostávajú tenisky s minimálnym odpružením. Ide o minimalistickú obuv, v ktorej cítite maximálne spojenie so zemou pod sebou. Pripomeniete si tak prirodzenú chôdzu naboso. Topánky bez akéhokoľvek odpruženia, alebo tzv. barefoot sú obuvou, ktorá ponúka pocit bosých nôh. Mnohé z nich nemajú žiadnu alebo len veľmi tenkú podrážku s hrúbkou 3 až 4 milimetre. Chodidlo tak nemá žiadnu podporu klenby ani stabilizačné prvky.

Pánska tréningová bežecká obuv - často kladené otázky

Kde kúpiť bežeckú obuv?

Kvalitnú bežeckú obuv podľa individuálnych potrieb a preferencií kúpite u nás na eshope. Vždy dôkladne čítajte popisky jednotlivých výrobkov, aby ste si vybrali presne to, čo potrebujete.

Aké pánske bežecké topánky vybrať?

Pri výbere topánok na beh sa rozhodnite sa, či preferujete viac tlmenia s maximálnym odpružením, alebo chcete cítiť zem pod nohami. Schopnosť tlmiť je daná hrúbkou materiálu pod medzipodrážkou, jej pevnosťou a poklesom päty. Rovnako zvážte aj oporu členka. Vyberajte ju podľa toho, či majú vaše chodidlá tendenciu vybočovať do vonkajšej alebo vnútornej strany.

Hore
«
»