Košík  (0)

Pánska bežecké boty

Pánska bežecké boty

z 8

Pánska bežecká obuv – absorpcia nárazu a vysoký komfort

Možné komplikácie sú súčasťou každého športu. Počas nárazu chodidla o povrch trasy, nastáva veľké zaťaženie tela. Vyššia hmotnosť u mužov túto silu ešte zvýši. Tomuto problému sa dá predísť, pri výbere bežeckej obuvi s dobrou absorpciou nárazov. Kvalitná pánska bežecká obuv s týmto spôsobom tlmenia rozptýli obrovské množstvo kinetickej energie (záťaž môže dosiahnuť aj niekoľkonásobok ľudského tela). Typy tlmičov sú rôzne a na bežeckej obuvi môžeme nájsť ich označenie. Tlmič v podobe stlačeného vzduchu, napríklad pena alebo gél, má označenie „Air“. Kvalitnejšia obuv ich má na prednej aj zadnej strane. Nie je neobvyklé, keď sa nachádzajú buď len na špičke, alebo na päte. Bežci nemusia mať nohy počas behu vždy rovno. Vtedy ide o takzvaný „Baletný beh“ a je vhodné vybrať si obuv s tlmičom, ktorý nedovolí nohy veľmi otáčať na stranu. Netreba podceniť ani pocit komfortu, ktorý by Vás mal sprevádzať počas celého bežeckého tréningu. Ak budete behávať v topánkach, ktoré považujete za vysoko pohodlné, spotrebujete až o 2 percentná menej kyslíka, čím môžete dosiahnuť lepší osobný výkon.

Pánska športová obuv – vhodná pre vonkajšie aktivity

Športová obuv pomáha nohám dostať sa do ich prirodzenejšieho stavu. Je vhodná pre rôzne druhy vonkajších aktivít. Správna obuv je rovnako dôležitá ako ostatné vybavenie, ktoré pre danú činnosť potrebujete. Muži, ktorí používajú vhodný typ obuvi, môžu zlepšiť svoj športový výkon. Spevnené chodidlá tiež zvyšujú bezpečnosť pred zraneniami, alebo možnými zdravotnými komplikáciami. Športovci, ale aj nadšenci pre rôzne vonkajšie aktivity si po čase uvedomia, akému veľkému tlaku ich nohy musia čeliť. Preto sa odporúča zamerať sa na topánky, pri ktorých sa môžete viac sústrediť na hru, ako na svoje nohy.

Možnosť výberu pánskej obuvi na eobuv.sk

S rastúcou popularitou internetových obchodov, sa aj spotrebitelia častejšie rozhodujú pre nákup online. Ako však znížiť riziko výberu nesprávnej obuvi? V prvom rade treba poznať veľkosť Vášho chodidla. V dnešnej dobe internetu nájdete veľa návodov, ako si nohu správne odmerať. Keď už poznáte číslovanie, je na rade výber kvalitného internetového obchodu. Prečítajte si recenzie, zistite, aký materiál používajú, a pozorne si prezrite ponuku. My odporúčame obchod eobuv.sk. Pamätajte, že pri športovej obuvi nezáleží až tak na tom, čo je podľa ostatných trendy, ale čo je správne pre vaše nohy.

Často kladené otázky

Ktorú pánsku športovú obuv si vybrať?

Pri výbere bežeckých topánok je potrebné zvážiť typ behu, ktorý pravdepodobne budete vykonávať. Klasickou možnosťou je každodenná bežecká obuv a na krátke vzdialenosti ľahká bežecká obuv. Na výber je aj obuv určená na beh po nerovnomerných povrchoch.

Aké bežecké topánky sú vhodné pre začiatočníkov?

Začiatočníci by si mali zvoliť obuv s väčšou priedušnosťou. Ďalej by mala zaručiť stabilitu, vyššiu schopnosť absorpcie nárazu, a samozrejme komfort.

Ako si vybrať bežeckú obuv v závislosti od povrchu, po ktorom budem behávať?

Na rovnej ceste postačí obuv, ktorá je ľahká a jej podrážka môže byť tenšia. Pri strmom povrchu by podrážka mala byť odolná voči nerovnomernostiam terénu a topánky by mali kvalitne spevniť chodidlá.

Hore
«
»