Košík  (0)

Uteráky

Zľava
Premium
Novinka

Osušky – veľké uteráky, do ktorých sa môžete zabaliť po každom kúpaní

Kto by nemiloval ten pocit, keď vyjde z teplej vane a môže sa zabaliť do mäkkého uteráka. Aby ste o tento pocit neprišli, pri kúpe nových osušiek je dôležité zvážiť ich hrúbku a veľkosť. Hrúbka, alebo aj GSM znamená gramy na meter štvorcový a v podstate platí, že čím je toto číslo vyššie, tým hrubšia a savejšia bude vaša nová osuška. 300-400 GSM je väčšinou ľahký typ uteráka, 400-600 GSM je stredne ťažký, a 600-900 GSM je najťažší. Najlepšie sú väčšinou uteráky v rozsahu 500-700 GSM, ktoré sú ideálne na bežné používanie v domácnostiach. Čo sa týka veľkosti, osušky sa dodávajú v štandardnom rozmere 70 cm x 140 cm. Ak si uterák radi omotávate okolo seba, alebo ak uprednostňujete väčší uterák, rozhodnite sa pre extra veľkú osušku s veľkosťou okolo 90 cm x 160 cm. S nekonečnými možnosťami uterákov, ktoré sa môžu pochváliť rôznymi funkciami, je ťažké vedieť, ktoré budú spĺňať vaše nároky. 100 % bavlna je rozhodne najjemnejšia a najviac savá. Nezameriavajte sa však príliš na prémiovú bavlnu, ako je egyptská bavlna a supima. Tie sa bežne považujú za špičkové, ale tento druh bavlny často nemá veľký vplyv na mäkkosť, savosť alebo odolnosť uteráka. Ďalšou možnosťou je zmes bavlny a polyesteru, čo je lacnejšia, rýchloschnúca a odolnejšia možnosť.

Plážová osuška – pohodlie pri relaxácii na pláži aj pri bazéne

Či už plánujete výlet k moru alebo k jazeru, výber správnej plážovej osušky je veľmi dôležitý pre vaše pohodlie. Na rozdiel od iných osušiek, ktoré môžete mať doma, plážová osuška musí takpovediac zvládnuť teplo aj špinu. Plážový uterák je namáhaný oveľa viac ako ten, ktorý máte na poličke v kúpeľni. Bude sa naň šliapať, bude vystavený slnku, slanej vode alebo chlóru, a budete ho používať ako prikrývku, či ochranu pred dažďom a vetrom. Najlepšia látka, pokiaľ ide o plážové uteráky, je rozhodne bavlna s tým, že tie najkvalitnejšie plážové osušky sú vyrobené zo 100 percentnej bavlny. Bavlna je totiž mäkšia a savejšia ako akýkoľvek iný materiál, a zároveň rýchlejšie schne.

Vysokokvalitné uteráky z prírodných materiálov dostupné na Eobuv.sk

Hľadáte tie najlepšie uteráky, ktoré vás rýchlo vysušia, no zároveň vdýchnu vašej kúpeľni nový život? Vysokokvalitné, nadýchané uteráky nemusia vždy stáť majetok. Predtým, ako sa vrhnete do mora uterákov, dobre si premyslite, čo hľadáte. Ak chcete super mäkký, ultrasavý uterák, hľadajte 100 % bavlnu s hustými plyšovými slučkami priadze na povrchu. Ak chcete rýchloschnúce a odolnejšie uteráky, zvážte zmes bavlny a polyesteru alebo ľahšiu látku s nízkym vlasom (krátke slučky). Nadýchané slučky pomáhajú uteráku lepšie absorbovať vodu, ale sušenie môže trvať dlhšie, a môže sa rýchlejšie pri častom praní opotrebovať. Bez ohľadu na to, aký uterák hľadáte, na Eobuv.sk si môžete vybrať zo stoviek rôznych kvalitných uterákov z prírodných materiálov, medzi ktorými rozhodne nájdete vášho favorita.

Uteráky – Často kladené otázky

Ako prať uteráky?

Uteráky je vhodné prať po 4-5 použitiach, prípadne minimálne raz týždenne. Odporúča sa prať uteráky výhradne s uterákmi, prípadne s prádlom rovnakej alebo podobnej farebnosti, a to pri vyšších teplotách, ako napríklad 40 alebo 60 stupňov. Vyššia teplota pomáha eliminovať baktérie a plesne, ktoré sa v uterákoch môžu nachádzať.

Ako skladať uteráky?

Uteráky môžete skladať na mnoho spôsobov. Jedným z nich je preložiť uterák po dlhšej strane na polovicu, následne ešte raz, a potom ho zložiť na tretiny. Ďalšou možnosťou je zrolovať uteráky do rolky, ktoré následne môžete skladovať aj v šuplíku.

Hore
«
»