Košík  (0)

Šnúrky do topánok

Značkové topánkové šnúrky – súpravy dostupné na Eobuv.sk

Šnúrky sú veľmi podstatným doplnkom akýchkoľvek topánok. Majú predovšetkým praktický účel, pretože držia stabilitu nohy v topánke. Vieme si ich utiahnuť podľa toho ako potrebujeme a vďaka tomu docieliť čo najlepšiu flexibilnosť konkrétnych topánok. Topánkové šnúrky pritom môžu byť aj nesmierne estetickou záležitosťou. Napríklad niektoré značky ako Dr. Martens majú typické šnúrky, ktoré charakterizujú tento druh topánok od tejto značky. Topánky na jar/leto sú väčšinou nízke a preto sa dajú veľmi jednoducho nosiť na množstvo spôsobov. V tomto prípade sa dajú nosiť šnúrky bez viazania, stačí si ich len stiahnuť a zastrčiť do vnútra topánky. Takto vyzerá obuv veľmi moderne, napríklad ku kratším nohaviciam, ale rovnako aj k šatám, či šortkám. Takýto spôsob nosenia je dnes veľmi populárny u mladšej generácie.

Elastické šnúrky – sety šnúrok, ktoré sa oplatí navliecť

Elastické šnúrky sú najlepšou voľbou pri výbere. Takéto flexibilné šnúrky totiž umožnia topánku presne prispôsobiť vašim potrebám. Vo všeobecnosti je najdôležitejšie voliť kvalitné elastické šnúrky do členkových a vyšších topánok na šnurovanie. V prípade, že zvolíte vhodné šnúrky, topánky vás hravo ochránia pred vplyvmi počasia a rovnako v nich noha bude stabilizovaná, čo vplýva aj na jej bezpečie, pri pohybe na náročnom teréne. Pre športovú obuv – napríklad turistickú je tiež nesmierne podstatné voliť kvalitné šnúrky do topánok. Takáto obuv je totiž určená na pohyb po náročnom teréne, čo znamená, že je nevyhnutné, aby poriadne držala vašu nohu. Rovnako je podstatné zabezpečiť vaše nohy aj v pracovnej obuvi, či napríklad pri športovej obuvi. Na bežné nosenie môžete siahnuť aj po cenovo dostupných AKS šnúrkach do topánok.

Farebné, hnedé a čierne šnúrky do topánok – k čomu sa hodia?

Čo sa týka farebných kombinácií, najčastejšie sa volia jednofarebné verzie, ktoré dopĺňajú zovňajšok konkrétnej obuvi. Pre kreatívnejších ľudí môže byť nesmierne príjemné však aj vyjsť zo svojej komfortnej zóny a siahnuť po farebných šnúrkach. Topánkové šnúrky môžete kombinovať k outfitu alebo priamo k topánkam, je len na vás aký outfit pre vás bude dávať väčší zmysel. Ak kombinujete farebné šnúrky, môžete tak celému outfitu dodať dávku hravosti. Môžete pokojne zvoliť každú šnúrku inej farby a tak vytvoriť hravý a kreatívny vzhľad, doplnený napríklad o neutrálny outfit. S farebnými šnúrkami sa skvelo kombinujú letné outfity, či detské outfity. Dajú sa jednoducho dokombinovať aj ďalšími doplnkami v rôznych odtieňoch. Neutrálne šnúrky sa dajú kombinovať k akýmkoľvek topánkam. Napríklad hnedé, čierne alebo biele šnúrky môžete využiť na akékoľvek topánky a vždy budete vyzerať reprezentatívne. Pri takýchto kúskoch je skvelé siahať po kvalite a voliť napríklad flexibilné šnúrky. Skvelou voľbou môžu byť aj AKS šnúrky do topánok. Vyberajte podľa druhu obuvi a rovnako aj podľa vašich preferencií.

Šnúrky do topánok – často kladené otázky

Ako navliecť šnúrky do topánok?

Navliekanie šnúrok do topánok začínajte odspodu. Najprv si odmerajte dĺžku tak, aby ste mali obidve strany rovnako dlhé. Postupujte tak, že prevlečiete pravú šnúrku do ľavej dierky a ľavú do pravej. Pokračujte kým nevytvoríte cikcakovitý vzor, ktorý vám zároveň umožní topánky dobre stiahnuť a prispôsobiť vašej nohe.

Ako zaviazať šnúrky do topánok?

Pri viazaní je podstatné zohľadniť konkrétny druh a účel topánok. Napríklad športové topánky je ideálne sťahovať viac a rovnako aj členkové a vyššie topánky. Klasické nízke topánky na bežné nosenie netreba uťahovať až tak silno, no závisí od konkrétneho modelu a účelu, na ktorý ho chcete využívať.

Hore
«
»