Košík  (0)

Lyžiarske

Zľava
Novinka

Najlepšie lyžiarske prilby – ochrana pre celú rodinu

Lyžovanie niekedy býva extrémny šport. V mnohých prípadoch prídu k úrazu aj skutočne skúsení lyžiari, ktorí nezvládli zľadovatený povrch, brzdenie, alebo lyžovali mimo zjazdovku. Či už ste skúsený lyžiari alebo začiatočníci, niekedy o vašom živote rozhoduje zlomok sekundy. Keď však máte na hlave prilbu, riziko úrazu a vážnejších následkov výrazne znižujete. Ak sa teda chystáte s rodinou na hory, zaobstarajte prilbu pre každého účastníka zájazdu. Deti môžu navyše nosiť lyžiarske prilby aj pri korčuľovaní alebo pri iných športových aktivitách. Skateboardisti alebo korčuliari, ktorí predvádzajú rôzne triky, však možno budú potrebovať prilby špeciálne navrhnuté pre tieto aktivity. Klasické prilby totiž nemusia spĺňať bezpečnostné normy pre tieto športy.

Dámske lyžiarske prilby – vyzerajte štýlovo aj pri lyžovaní

Dámske i pánske lyžiarske prilby sú dnes dostupné v rôznych prevedeniach, na základe čoho si môžete vybrať prilbu, ktorá vám sadne, ale bude tiež vyhovovať vášmu vkusu a štýlu. Navyše vám poskytujú dokonalú ochranu, čo je samozrejme, možné iba vtedy, ak máte na hlave vhodne zvolenú prilbu správnej veľkosti. Keď si zapnete remienok pod bradou, prilba by mala priliehať, ale zároveň pohodlne sedieť. Uistite sa, že remienky prilby sú rovné a že tvoria písmeno „Y“, ktoré sa spája priamo v spodnej časti ušného lalôčika. Ak sa pokúsite posunúť prilbu zo strany na stranu alebo hore a dole, mala by zostať priliehavá. Takto budete na svahu nielen štýlová, ale aj v bezpečí.

Lyžiarske prilby pre deti – ako zaistiť bezpečnosť tých najmenších na svahu

Bez lyžiarskej prilby sa rozhodne nedá jazdiť bezpečne. Pre malé deti to platí dvojnásobne. Nosenie prilby môže znížiť riziko poranenia hlavy vášho dieťaťa až o 85 %. Správne zvolená detská prilba vaše deti efektívne ochráni pred väčšinou extrémnych zranení, no pozor, s nesprávnou prilbou bude vaše dieťa nervózne už pri prvých desiatich minútach jazdy. Prilbu vášmu dieťaťu preto vždy vyberajte s maximálnou starostlivosťou. Keď si deti zvyknú nosiť prilbu hneď v mladom veku, majú tendenciu v jej nosení pokračovať. Pokiaľ neviete, ako dosiahnuť, aby vaše dieťa prilbu nosilo, zapojte ho do jej výberu. Pokiaľ prilba správne sedí, nechajte vaše dieťa vybrať si prilbu, ktorá sa mu páči. Detské lyžiarske prilby sú dnes dostupné v rôznych veľkostiach, a v naozaj pútavých farebných prevedeniach. Dievčenské lyžiarske prilby sú väčšinou ružové alebo zdobené dievčenskými vzormi. Chlapčenské lyžiarske prilby zase často zdobia obľúbení komixoví hrdinovia. Vedzte, že ak si vaše deti vyberú prilbu sami, je omnoho väčšia pravdepodobnosť, že ju budú nosiť.

Lyžiarske prilby – Často kladené otázky

Lyžiarske prilby – ako si vybrať?

Väčšinou existujú tri kategórie tvarov, a to okrúhly ovál, stredný ovál a dlhý ovál. Tvar prilby môžete odhadnúť aj na základe pozorovania hlavy, no musí vám dobre sadnúť. Ak prilba, vyvíja tlak na nesprávne body na hlave, prípadne niekde tlačí, hľadajte ďalej. Ak chcete určiť veľkosť prilby, musíte si zmerať obvod hlavy. Môžete to urobiť pomocou látkového krajčírskeho metra alebo pomocou povrazu a následného merania podľa pravítka. Prilba správnej veľkosti vám sadne ako korunka na hlavu princeznej. Nemala by sa na hlave hýbať a mala by pokrývať celú hlavu.

Ktoré lyžiarske prilby sú dobré?

Pri výbere lyžiarskej prilby stavte na kvalitu a na overené značky, akými sú napríklad Solomon, HEAD, Rossignol alebo POC. Tieto značky sú na trhu už nejakú dobu a majú kvalitné produkty overené časom a miliónmi zákazníkov.

Hore
«
»