Košík  (0)

Obuváky

Novinka

Dlhý obuvák na topánky – pohodlné obúvanie vašich elegantných topánok

Obuvák je tradičným pomocníkom v každej domácnosti už celé storočia. Je to nástroj, ktorý umožňuje jednoduchšie obúvanie obuvi tým, že ju pootvorí, a poskytne tak hladký povrch na vkĺznutie vášho chodidla a päty do topánky. Používali sa už v 15. storočí a svoju popularitu získali o dve storočia neskôr, keď sa v móde objavili priliehavejšie topánky, ktoré si často vyžadovali pomoc pri nazúvaní. Pôvodne boli vyrobené z materiálov ako kosť, rohovina, zvieracie kopytá a dokonca aj papier, časom boli tieto verzie nahradené lacnejším kovom a plastom. Dĺžka obuváku na topánky, ktorú si vyberiete, bude závisieť od vašej výšky a obratnosti. Ak máte v pláne pri obúvaní sedieť, kratšia verzia vám môže stačiť. Je tiež jednoduchšie s malým obuvákom cestovať a skladovať ho. Pri státí, ktoré si vyžaduje malé alebo žiadne ohýbanie, je praktickejší dlhší obuvák na topánky. Tie môžu mať dĺžku aj viac ako 60 centimetrov, no zabezpečia vám pohodlné obúvanie vašich topánok v každom veku. Okrem dĺžky by ste mali zohľadniť aj materiál, z ktorého je obuvák vyrobený. Drevené a kovové obuváky sú najodolnejšie. Plastové obuváky zvyčajne nie sú také odolné, majú však tendenciu byť ľahšie a lacnejšie.

Kovový obuvák na topánky – klasický doplnok topánok na každé ročné obdobie

Kovové obuváky na topánky vo všeobecnosti vydržia veľmi dlho. Ak používate obuvák každý deň, kovový takmer vždy vo svojej životnosti prekoná ten plastový. Pretože sú odolnejšie a majú dlhú životnosť, kovové obuváky majú zvyčajne vyššiu cenu a niečo vyššiu váhu. Zvýšená hmotnosť môže predstavovať problém pre seniorov, najmä ak ide o kovový obuvák na topánky s dlhou rúčkou, avšak v bežných domácnostiach tento problém rozhodne nehrozí. Skvelé na kovových obuvákoch je aj to, že nepružia. Keďže kov sa neohýba, uľahčí vám tak používanie obuváku, a lepšie poslúži najmä pri kožených topánkach. Dobrý kovový obuvák vydrží dlho a udrží vaše topánky svieže a nové. Je skvelým pomocníkov pri vašom obúvaní po celý rok, nehovoriac o tom, že pokiaľ zvolíte klasický kvalitný obuvák, môže sa stať aj dizajnovým doplnkom vo vašej predsieni.

Obuvák pre deti – učte svoje deti samostatnosti už od malička

Obuvák je skvelým pomocníkom v každom veku. Inak to nie je ani v prípade detí. Učte vaše deti samostatnosti tým, že namiesto toho, aby ste im pomohli s obúvaním osobne, poskytnete im detský obuvák. V škôlke sa vám za to poďakujú! Navyše, obuváky pre deti sú dostupné v rôznych veľkostiach a snáď vo všetkých farbách. Sú plastové a ľahké, takže sa nemusíte báť, že si vaše dieťa ublíži, a zároveň si svoj obuvák môže nosiť neustále so sebou.

Obuváky – Často kladené otázky

Kde kúpiť obuvák?

Obuvák môžete kúpiť vo všetkých predajniach obuvi alebo na našich webových stránkach eobuv.sk. Nájdete tu široký sortiment obuvákov rôznych dĺžok, materiálov, i farieb, vďaka čomu si môžete vybrať pomocníka, ktorý bude zároveň dizajnovým doplnkom vašej predsiene.

Dlhé a malé obuváky na topánky – ktorý si vybrať?

Dĺžku obuváku si vyberajte podľa vašich vlastných preferencií a možností. Pokiaľ máte možnosť si k obúvaniu topánok sadnúť, môžete zvoliť krátky spratnejší obuvák. Naopak, ak vám vyhovuje obúvať sa postojačky, prípadne sa nemôžete zo zdravotných dôvodov zohýbať, voľte dlhšie obuváky.

Hore
«
»