Košík  (0)

Kožené rukavice

Zľava
Prémium
Novinka

Pánske kožené rukavice – široký výber tých najlepších kúskov na trhu

Na ruky v zime často zabúdame, pritom je to jedna z častí tela, ktorá v chladných dňoch trpí najviac. Bežne ruky vystavujete nepríjemnej zime a ony následne strácajú hydratáciu, koža nás páli a je suchá. Platí to najmä vtedy, keď sa ponáhľate, alebo nechcete pokaziť váš outfit nevhodným výberom rukavíc. Pokiaľ však siahnete po kvalitných pánskych kožených rukaviciach, zabijete dve muchy jednou ranou. Ochránite vaše ruky a budete vyzerať štýlovo. Nehovoriac o tom, že vám bude v zime teplejšie. V súčasnosti si môžete vybrať z obrovského sortimentu pánskych kožených rukavíc v rôznych veľkostiach a farebných kombináciách. Na Eobuv.sk nájdete rukavice z hladkej, no i z brúsenej kože. Dostupné sú aj rôzne kombinácie materiálov, takže si môžete vybrať tie, ktoré sa vám budú hodiť, a budete sa v nich cítiť pohodlne. Nezáleží pri tom na tom, či chcete kožené rukavice bez prstov, alebo preferujete tenké kožené rukavice vhodné aj na leto.

Pánske kožené rukavice – vhodné na zimu aj na šoférovanie

Kvalitné kožené rukavice ponúkajú vítanú a elegantnejšiu alternatívu k ležérnym pleteným rukaviciam. Tie najlepšie kožené rukavice reprezentujú klasický štýl, ktorý môžete spárovať so všetkým od džínsov a moto bundy, až po kabát a trenčkot. Koža navyše ponúka skutočne príjemnú ochranu pred chladom. Pánske kožené rukavice sú navyše skvelé aj na šoférovanie. Rukavice sú zvyčajne vyrobené z veľmi tenkej mäkkej kože, ktorá vám ako vodičovi poskytne lepšiu kontrolu nad vozidlom prostredníctvom pevnejšieho uchopenia volantu a riadiacej páky. Existuje dôvod, prečo majú všetci profesionálni vodiči kvalitné rukavice. Okrem toho, že sa v zime nebudete musieť dotýkať ľadového volantu vám môžu rukavice pomôcť znížiť únavu rúk, ktorá sa vyskytuje pri skutočne dlhých cestách. Znižujú totiž vibrácie z volantu, zatiaľ čo niektoré kúsky majú aj ventiláciu, aby vaše ruky mohli dýchať. Najviac kožené rukavice využijete v zimnom období, no občas prídu vhod aj v extrémnych horúčavách, kedy sa nechcete dotýkať rozpáleného koženého volantu holými rukami. Ďalším bodom, na ktorý mnohí majitelia áut prihliadajú je, že kožené rukavice pomáhajú udržiavať váš volant v dobrom stave. Prirodzená mastnota vašich rúk a špina môžu časom poškodiť povrch vášho volantu, a tak ho rukavice chránia pred nečistotami i pred opotrebovaním.

Ideálne k obleku – elegantné pánske kožené rukavice

K obleku a k dlhému kabátu sa dobre hodia pánske kožené rukavice, ktoré sú nielen funkčné, ale aj naozaj štýlové. Vo vašom šatníku by ste preto malo mať minimálne jedny obyčajné čierne kožené rukavice. Tie sú totiž univerzálne, a budete ich môcť nosiť k väčšine vašich outfitov. Najbežnejšími materiálmi sú jahňacia a teľacia koža. Pretože by ale svet bol nudným miestom, keby každý nosil iba obyčajné čierne rukavice, stavte aj na iné farebné kombinácie, ako je napríklad vínovo červená, tmavozelená, alebo rôzne odtiene hnedej a žltej.

Kožené rukavice – Často kladené otázky

Prečo šoférovať v rukaviciach?

Vďaka šoférovaniu v rukaviciach sa nemusíte dotýkať ľadového volantu v zime, a horúceho v lete. Rukavice tiež dokážu zmenšovaním vibrácií z volantu znížiť únavu rúk, ktorá sa vyskytuje pri skutočne dlhých cestách. Pomáhajú tiež prirodzene chrániť kožený volant pred opotrebovaním a nečistotami.

Ako sa starať o kožené rukavice?

Najdôležitejšia vec je, že ak sa vám rukavice veľmi namočia, nikdy ich nesušte vonkajším teplom, t.j. radiátorom, ohňom alebo sušičkou bielizne. Rukavice by ste mali nechať vyschnúť samovoľne, aby ste zabránili ich prasknutiu a vyschnutiu. Kožené rukavice majú podobne ako koža určitú rezistenciu voči vode a poškodeniu, takže sa o ne nie je potrebné starať. V niektorých prípadoch rukavice môžete ošetriť na to určeným krémom alebo voskom.

Hore
«
»