Košík  (0)

Pletené rukavice

Zľava
Prémium
Novinka

Dámske rukavice – zimná móda do treskúcich mrazov

Či už kráčate v zimnom mraze, športujete, alebo len obľubujete život na horách v mrazivom podnebí, pár dámskych rukavíc, ktorý udrží vaše ruky v teple je pre vás nevyhnutnosťou. Pri teplotách pod bodom mrazu vám vrecká na bunde jednoducho nestačia, a vaše ruky trpia. Zima a studený vzduch ich dehydruje, čo so sebou prináša suchú kožu, ktorá nepríjemne praská. Navyše, keďže sa v zime snažíte nadýchať sa čerstvého vzduchu, nemusíte hneď kvôli tomu obetovať teplo a váš vlastný komfort. Nájsť perfektný pár rukavíc však môže byť občas problém. Rukavice by mali byť hrubé, ale nie príliš objemné, vyrobené z čo najpríjemnejšieho materiálu. Musia tiež byť funkčné pri každej vašej činnosti. Hrubé akrylové a vlnené materiály robia z látkových a štrikovaných rukavíc optimálnu voľbu pre chladné dni. Väčšina z nich je podšitá teplou fleecovou podšívkou, vďaka čomu sú tiež veľmi teplé a mäkké. A čo je ešte lepšie, tieto rukavice sú dostupné v rôznych farbách, dokonca aj v elegantnom prevedení, a sú cenovo dostupnejšie ako kožené rukavice. Ako bonus sú naviac mnohé páry kompatibilné s dotykovým displejom a hodia sa takmer ku každému outfitu.

Teplé dámske rukavice, aké nájdete len na Eobuv

Bez teplých dámskych rukavíc, a to či už preferujete tie pletené, vlnené, alebo nylonové, sa v zime nezaobídete. Nakoľko sa tento kus oblečenia stal doplnkom, bez ktorého mnohé dámy neopustia svoj domov, jediné na čo potrebujete myslieť pri výbere vhodných rukavíc je váš komfort a štýl, ktorý ladí s vašim outfitom. Na eobuv.sk nájdete široký sortiment dámskych pletených rukavíc. Môžete si tak vybrať z desiatok rôznych druhov a obrovského množstva farebných kombinácií, ktoré doplnia pripadne ozvláštnia váš outfit.

Dámske rukavice na všetky príležitosti

Pletené dámske rukavice sú vhodné na každú príležitosť. Či už sa chystáte na prechádzku po meste, na cestu do práce, alebo plánujete víkendový výlet na hory, rozhodne nájdete vášho favorita, ktorý splní vaše náročné požiadavky. Klasické vlnené rukavice sú skvelým doplnkom elegantnejších zimných kabátov. Mnohé dámy ich doplnia i náramkom alebo hodinkami, a farebne ich kombinujú s topánkami, kabelkou, šálom a čiapkou. Klasické pletené rukavice sa zase viac hodia k tradičnej zimnej bunde. Môžete tak ľahko vytvoriť i hravý štýl, prípadne sa odviazať s rukavicami s nejakým zábavným vzorom. Populárne sú aj rukavice s nórskym vzorom, alebo hrubé teplé rukavice bez prstov, kde máte všetky prsty v jednom otvore. V teplejších teplotách je trendom nosiť ku kabátom aj rukavice bez prstov, tzv. gloveletty, ktoré zakrývajú iba chrbát vašej ruky, a prsty nechávajú voľné, vďaka čomu v nich nestrácate cit, a môžete jednoducho obsluhovať váš mobilný telefón. Ak sa chystáte športovať, siahnite po teplých športových nylonových rukaviciach, ktoré majú na prstoch prispôsobené dotykové oblasti slúžiace práve na obsluhu mobilného telefónu, alebo inej elektroniky.

Pletené rukavice – Často kladené otázky

Dámske pletené, vlnené alebo nylonové rukavice?

Dámske rukavice si vyberte vždy podľa toho, akú aktivitu plánujete vykonávať, no i na základe vašich vlastných preferencii a štýlu. Pletené rukavice sú v mnohých prípadoch o niečo športovejšie ako tie vlnené, ktoré sa hodia aj ku kabátu, nylonové rukavice sú zase vhodné na zimné športy.

Ako sa nazývajú rukavice bez prstov?

Rukavice bez prstov, ktoré chránia iba časť ruky a vaše prsty nechávajú voľné a otvorené sa nazývajú gloveletty. Nie sú to však jediné rukavice bez prstov. Druhou možnosťou sú rukavice, ktoré majú priestor pre palec, a ostatné prsty sa nachádzajú v jednom spoločnom otvore.

Hore
«
»