Košík  (0)

Lyžiarske rukavice

Zľava
Novinka

Lyžiarske rukavice – pre dievčatá aj chlapcov

Dobré lyžiarske rukavice alebo palčiaky pre deti sú úplne kľúčové. Omrzliny sú skutočná vec a tak je potrebné pri výbere detských lyžiarskych rukavíc zvýšená pozornosť. Našťastie pre nás všetkých, detské lyžiarske rukavice či už pre dievča alebo chlapca, nie sú až taká veda. V podstate chcete, aby vaše dieťa malo niečo teplé, vode odolné a flexibilné – či už sú to rukavice alebo palčiaky. Mali by byť tiež priedušné. Z tohto dôvodu budete musieť zvážiť, ako sú vyrobené a z čoho sú vyrobené, pretože to ovplyvňuje ich pohodlie a bezpečnosť. Dôležité je prešitie. Švy sú zvyčajne miesta, kde do rukavíc uniká voda a studený vzduch. Chcete, aby švy boli zatavené – známe aj ako „prelepené“. To znamená, že rukavice sú v podstate vode odolné. Keď vaše dieťa brázdi prašanom alebo ťahá snowboard, je to nesmierne dôležité. Zároveň chcete, aby sa lyžiarke rukavice pre deti dali zopnúť v zápästí a môžu sa teda dať pohodlne cez alebo pod lyžiarsku bundu. Zároveň, rukavice musia dýchať. Tento bod je veľmi dôležitý, aby sa ruky vášho dieťaťa príliš nepotili a tento pot potom nezamrzol, pretože to v skutočnosti vedie k omrzlinám.

Detské lyžiarske rukavice aj pre 2-ročné deti

Dostať drobnú ruku do maličkých palčiakov nie je vždy jednoduché. Naopak, je to v podstate naozaj zložitý task, ktorý si vyžaduje určitú dávku cviku. Na druhú stranu, deti sú vo vyzliekaní týchto rukavíc úplnými majstrami! Preto je dôležite vyberať lyžiarske rukavice pre 2-ročné či 3-ročné dieťa naozaj dôkladne, aby ste zaistili deťom čo najväčší komfort v podobe tepla a pohodlia. Ideálnym riešením pre výbere detských lyžiarskych rukavíc sú rukavice s patentom bez prstov, ktoré môžete k malej ruke poriadne pripevniť a zamedziť tak ich neustálemu vyzliekaniu (a to, či to robia deti samotné, alebo rukavice samotné, ostane navždy záhadou). Lyžiarske rukavice bez prstov pre deti sú ideálne pre batoľatá, ktoré sa ešte len učia brázdiť svahy a nepotrebujú tak veľmi obratnosť v prstoch, ako celkovú obratnosť a čo najväčší komfort, ktorý práve tento druh rukavíc poskytuje.

Lyžiarske dobrodružstvá s deťmi v rukaviciach 4F

Či už zo svojich detí robíte malých olympionikov, alebo sú vaše lyžiarske dobrodružstvá skôr rekreačné, jedna vec zostáva rovnaká. Lyžiarske rukavice musia byť čo najkvalitnejšie, aby udržali ruky vašich detí v teple a suchu. Presne takýmito rukavicami sú lyžiarske rukavice 4F, ktoré sú vybavené membránou NeoDry, vďaka ktorej poskytujú výbornú ochranu pred chladom, vlhkosťou a snehom. Použitá membrána sa premieta aj do vysokej priedušnosti konštrukcie. Za vysoký tepelný komfort je zodpovedná syntetická izolácia. Hlavným materiálom je odolný, ľahko čistiteľný polyester. Úchopová časť je vyrobená z polyamidu, ktorý zaisťuje výborné úchopové vlastnosti. Pracka na uchytenie rukavíc zabraňuje strate jednej rukavice. Vnútro vystlané mäkkým materiálom poskytuje dodatočné teplo a pohodlie.

Lyžiarske rukavice – často kladené otázky

Detské lyžiarske rukavice - kde kúpiť?

Široký výber rukavíc nájdete u nás na Eobuv. Či už zháňate dievčenské lyžiarske rukavice alebo chlapčenské, u nás si môžete vybrať z tých najkvalitnejších a najpohodlnejších lyžiarskych rukavíc.

Ako vybrať veľkosť detských lyžiarskych rukavíc?

Pre zvolenie ideálnej veľkosti detských lyžiarskych rukavíc by ste mali vedieť veľkosť ruky vášho dieťata. Zmerajte šírku ruky vášho dieťaťa a podľa tabuľky veľkostí vyberte lyžiarske rukavice. Šírka ruky, ktorá sa meria, je obvod ruky tesne nad kĺbmi (začiatok prstov na dlani). Zmerajte obe ruky a použite najväčšie miery (dominantná ruka je často väčšia).

Hore
«
»