Košík  (0)

Kožené rukavice

Detské rukavice – kožené sa o to postarajú!

Kožené rukavice sú najlepšou voľbou pri výbere rukavíc. A to platí aj v prípade, že sú pre deti. Kožené rukavice pre deti sú skvelou voľbou pre ich vynikajúcu odolnosť a dlhú životnosť. Keď si kupujete nový pár kožených rukavíc, zvážte hlavne vek dieťaťa, aby detské zimné rukavice boli čo najpohodlnejšie. Rovnako ako pri výbere vašich kožených rukavíc musíte brať ohľad na to, aby detské rukavice odolávali prasknutiu a rozťahovaniu. Dva najlepšie typy, pokiaľ ide o kvalitu, sú useň a nubuk. Oba typy spája mäkkosť a pružnosť s pevnosťou, takže odolávajú opotrebovaniu bez toho, aby boli tuhé a teda náchylné na praskanie. Ak nie ste fanúšikom pravej kože, môžete určite siahnuť aj po imitácií kože. Pri výbere detských rukavíc, špeciálne u batoliat je určite pohodlnejšie siahnuť po detských rukaviciach bez prstov, ktoré zvládnete rýchlo obliecť a sú pohodlnejšie aj pre vášho drobca. Pri rukaviciach pre malé deti nie je dôležitý len zovňajšok, ale hlavne vnútro rukavíc, aby sa ruky udržali čo najviac v teple. Kašmír je obľúbený vďaka svojej priedušnosti a hrejivosti. Ale vlna je klasika. Tento typ podšívky bude často o niečo menej teplý a mäkký ako kašmír, ale stále je to skvelá voľba.

Starajte sa o svoje batoľa a doprajte mu kožené rukavice pre deti

Pre svoje batoľa chcete určite len to najlepšie. Ak vyberáte detské rukavice na zimu, tou najlepšou voľbou budú práve kožené rukavice. Sú nepremokavé, držia dobre teplo a navyše sú pohodlnejšie a zdravšie ako syntetické rukavice pre pokožku vášho batoľaťa, ktorú v zime potrebujete chrániť so zvýšenou pozornosťou. V tomto veku deti vonku všetko radi chytajú, držia a skúšajú. Pre vás predstavujú kožené rukavice ľahšiu údržbu a pre deti väčšiu bezpečnosť. Aj keď nemôžete pri deťoch predísť bežnému opotrebeniu, môžete sa o to pokúsiť aspoň, keď ich deti nenosia. Kožu uchovávajte na chladnom a suchom mieste mimo slnečného žiarenia a priameho tepla. Najvhodnejšia je zásuvka alebo drevená skrinka – niečo mimo prachu, ale priedušné. Pri skladovaní rukavíc sa tiež uistite, že sú položené naplocho, aby ste predišli pokrčeniu alebo zmene farby.

Pozrite si ponuku detských rukavíc na Eobuv

Vyberať detské rukavice môže byť často zložitejšie, než si vybrať rukavice pre seba. V ponuke Eobuv však môžete vyberať rukavice pre malé deti rôznych strihov, farieb a i veľkostí a nájsť to, čo sa vám a vášmu dieťaťu páči najviac. Ideálnym spôsobom je, nechať vaše dieťa vám s výberom pomôcť, aby ste sa nedostali do situácie, kedy vaše dieťa bude tie rozkošné rukavice, na ktoré ste sa vy tak tešili, odmietať nosiť.

Detské rukavice – často kladené otázky

Kožené rukavice pre deti, oplatí sa to?

Kožené rukavice pre deti sa oplatia hlavne vďaka ich zvýšenej odolnosti voči vonkajším vplyvom a taktiež pohodlnosti pre deti. Kožené rukavice navyše vydržia, podobne ako u vašich kožených rukavíc, roky. Samozrejme je to pri deťoch trochu zložitejšie, ale pri správnej údržbe viete ich životnosť zvýšiť. Rukavice čistite s malým množstvom mydla na báze oleja. S jemnou mäkkou, ideálne bavlnenou handričkou, jemne očistite celý povrch rukavíc trením handričky malým krúživým pohybom a nechajte rukavice dôkladne vyschnúť. Týmto spôsobom bude o rukavice správne postarané a vydržia vám teda dlhšie, ideálne pre ďalšie dieťa, alebo dieťa vašej kamarátky.

Detské rukavice bez prstov – sú pohodlné?

Tieto malé kožené rukavice budú pre vaše dieťa pohodlnejšie ako ostatné. Deti musia mať pocit pohodlia a bezpečia, aby rukavice nosili. Nezabudnite však na výber správnej veľkosti detských rukavíc, pre zvýšenie pohodlia. Rukavice by na ruke nemali lietať a preto nezabudnite ruku vášho dieťaťa pred kúpou dobre zmerať.

Hore
«
»