Košík  (0)

Čižmy a iné obuv pre chlapcov

Čižmy a iné obuv pre chlapcov

Zľava
Premium
Novinka

Čižmy pre chlapcov - módna nevyhnutnosť pre vášho drobca

Zimu deti jednoducho milujú. Môžu sa blázniť v bielom snehu, sánkovať sa, lyžovať alebo len tak guľovať. Väčšinou sa domov vrátia úplne mokré, zmrznuté na kosť. Preto je veľmi dôležité kúpiť im kvalitné detské čižmy, ktoré udržia ich chodidlá v suchu. Zimné topánky musia byť v prvom rade zateplené, aby udržali nohu v teple. Väčšinou sú tak čižmy doplnené syntetickou či fleecovou výstelkou. Rovnako dôležité ako dostatok tepla je, aby noha zostávala vždy suchá. Detské topánky na zimu musia byť nepremokavé, pretože vlhkosť zapríčiňuje rýchlejšie ochladenie pokožky a teda vyššiu náchylnosť na prechladenie. Priedušnosť kvalitnej detskej čižmy zasa umožňuje odparovanie potu z topánky do vonkajšieho prostredia, čím tiež chodidlo udržiava v suchu. Z ponuky vyberajte topánky ošetrené trvalou impregnáciou proti premokaniu. Ideálna je však obuv s membránovou vrstvou navyše, ktorá bráni prenikaniu kvapiek. Väčšinou je vložená medzi vrchnú vrstvu a podšívku, alebo je spojená s vonkajšou vrstvou čižmy za pomoci tzv. laminácie. Snehule či čižmy s membránou sú síce drahšie, ale dieťatu postačí jeden pár.

Detské čižmy - perfektná obuv na zimu

Aby boli chlapčenské čižmy na zimu naozaj perfektné, mali by mať aj sťahovanie vo vrchnej časti topánky, čím zabránite vniku snehu. Aké vlastnosti navyše by mali mať detské čižmy:

  • vyberateľné stielky, ktoré v prípade potreby jednoducho vyberiete z čižmy a vysušíte,
  • reflexné prvky, ktoré zvyšia viditeľnosť dieťaťa v pochmúrnych zimných dňoch, alebo ak sa zo sánkovačky nestihnete vrátiť za svetla
. Všeobecné rady pri nákupe topánok pre deti:
  • Dôležitá je okrúhla špička topánky, vďaka ktorej budú mať prsty dostatok miesta.
  • Materiál voľte prírodný, napríklad prírodnú kožu alebo kvalitný textil. Dovolíte tak detskej nôžke dýchať.
  • Vyššie modely, ktoré siahajú až ku členku sú pre deti do 5 rokov najlepšie. Noha je tak viac zafixovaná.
  • Výstelka topánky by mala byť zo savého materiálu, aby bola detská noha v suchu.
  • Do detskej obuvi môžete používať aj vložky na podporu klenby, ale až od veku 5 rokov.
  • Pevná obuv, ktorá sa nedá ohýbať, nie je vhodná.

Zateplené čižmy pre chlapcov – prvá voľba do chladných zimných dní

Vyššie spomínaná výstelka zateplených chlapčenských čižiem by mala byť z materiálu, ktorú umožní nohe dýchať. Takisto je dobré, ak má obuv ochrannú vrstvu v okolí prstov, ktoré sú na chlad veľmi citlivé. To, či je dieťatu teplo alebo chladno na nohy, súvisí aj s veľkosťou snehule. Noha potrebuje dostatok priestoru na to, aby mohla produkovať svoje prirodzené teplo. Ak je čižma malá, priestor na vytváranie tepla nedokáže poskytnúť.

Čižmy pre chlapca – často kladené otázky

Aké čižmy vybrať pre chlapca?

Chlapčenské čižmy by mali spĺňať niekoľko vlastností. Musia byť zateplené, ideálne pomocou prírodného materiálu, ktorý dovolí nohe dýchať. Ďalšou vlastnosťou je neprekomovať a priedušnosť.

Aké detské čižmy sa hodia k teplákom?

Ak pre svojho malého hľadáte zimné topánky k teplákom, vyberte si snehule. Sú praktické, športové a s kvalitnou výstelkou aj výborne zahrejú.

Ktoré chlapčenské zateplené čižmy sú spoľahlivé na zimu?

Spoľahlivé čižmy na zimu sú tie, ktoré majú vnútornú výstelku. Takisto by mali disponovať špeciálnou membránou, ktorá topánku chráni pred premoknutím. Nezabudnite ani na sťahovanie vo vrchnej časti snehule a bezpečnostné reflexné prvky.

Hore
«
»