Košík  (0)

Futbalová obuv

Zľava
Novinka

Dámske topánky na futbal - bezpečnosť pri behu na ihrisku za každých podmienok

Pri výbere topánok na futbal a kopačiek je pár bodov, ktoré by mali dodržiavať všetci bez ohľadu na pohlavie, vek, vkus alebo level profesionality. Každý pár musí byť vysoko kvalitný a musí dokonalo sedieť. Len tak si trénovanie a hry vychutnáte. A zlepšíte svoje športové výkony. Nákup dámskej obuvi na futbal začnite miestom, kde sa tréningy a zápasy odohrávajú. Halovky majú namiesto hrotov odolnú gumovú podrážku. Typický je aj iný typ dezénu, ktorý zabezpečuje dodatočnú trakciu na lesklých povrchoch v telocvičniach. Kopačky sú predurčené hraniu na outdoorových trávnatých plochách. Typ jednotlivých hrotov na kopačkách sa ešte delí na základe tvrdosť hracieho povrchu. Druhým dôležitým ukazateľom výberu je typ hry, ktorú najčastejšie hrávate. Útočníčky sa sústredia na góly a často používajú priehlavok (nart) chodidla. Obuv s čistou úderovou zónou má nižšiu hmotnosť a poskytuje lepšiu manévrovateľnosť. Brániace hráčky potrebujú topánky, ktoré poskytujú ochranu, sú odolné a majú dostatočnú bočnú oporu určenú na podporu nohy a nečakané pohyby. Pre brankárov je najdôležitejšia rovnako bočná opora a trakcia, a to najmä kvôli častým pohybom zo strany na stranu.

Dámske kopačky – štýlové a profesionálne modely od známych značiek na eobuv.sk

Futbalové kopačky pre ženy voľte aj podľa úrovne pokročilosti. Profesionálky by si mali vybrať tzv. "zápasovky". Ide o futbalové vybavenie najvyššej kvality. Poloprofesionálne dámske kopačky majú vcelku podobné vlastnosti ako profesionálky. Väčšinou sú vyrobené z úspornejších materiálov a sú lacnejšie. Ak sa radíte skôr k začiatočníčkam alebo amatérkam, do topánok na futbal nemusíte hneď investovať stovky eur. Uvidíte, ako dlho vás vaše hobby bude baviť a neskôr si možno zaobstaráte profesionálnu výbavu.

Kopačky – pre ženy, ktoré trénujú šport futbal a chcú sa zlepšiť

Keď už viete, aké dievčenské futbalové topánky zvoliť na základe hry a úrovne profesionality, je čas na výber materiálu. Výber je jednoduchý – koža alebo syntetické materiály. Nájdu sa, samozrejme, aj kopačky spájajúce oba tieto materiály, ale je ich veľmi málo. Typ materiálu môže ovplyvniť výkon a životnosť obuvi. Najdôležitejším aspektom výberu správneho materiálu je to, aký z neho máte pocit. Koža je jednou z obľúbenejších možností. Je pružná, mäkká a prispôsobí sa vašej nohe. Nevýhodou môže byť, že sa často zvykne roztiahnuť. Koža si vyžaduje dôkladnú starostlivosť, je potrebné ju umývať a ošetrovať prostriedkami. Druhou možnosťou sú syntetické materiály. Tie sú vo všeobecnosti ľahšie, tenšie, odolnejšie a menej sa rozťahujú. Pre syntetické materiály je typické aj to, že rýchlo schnú. Na druhú stranu sa ale často stáva, že nie sú dostatočne priedušné.

Futbalové kopačky pre ženy – často kladené otázky

Aké kopačky vybrať?

Nezáleží na tom, či si na futbal vyberiete halovú obuv alebo kopačky. Hľadajte tenisky na futbal s nízkou gumovou podrážkou so vzorom, alebo v prípade kopačiek s hrotmi, ktorá vám sedí na nohe. Dbajte aj na to, aby bola látka priedušná, odvádzala pot od nohy a zachovávala si pružnosť.

Kde kúpiť kopačky?

Kvalitné tenisky kúpite na stránkach s futbalovými kopačkami. Na eobuv.sk nájdete produkty od obľúbených výrobcov, pohodlne na jednom mieste.

Hore
«
»