Košík  (0)

Terénna bežecká obuv

Zľava
Novinka

Dámska bežecká obuv – komfort pri pohybových aktivitách

Či už beháte pre zábavu alebo trénujete na maratón, správne dámske bežecké topánky poskytujú oporný základ pre celé vaše telo, môžu pomôcť predchádzať zraneniam, a urobiť tak z behania desiatok kilometrov oveľa príjemnejší zážitok. V konečnom dôsledku, správny pár dámskych bežeckých topánok vám už na začiatku dobre sadne, doplní váš bežecký štýl, a poskytne vám potrebný komfort.

Bežecká obuv pre ženy – vyberte si dobré odpruženie, ktoré absorbuje otrasy

Dnešné bežecké topánky pre ženy zachádzajú s ponukou pohodlia skutočne ďaleko, odpruženie (hrúbka a pevnosť materiálu pod medzipodrážkou) a sklon päty sú dva faktory, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere vašej bežeckej topánky. Tento materiál v medzipodrážke je zvyčajne typ peny, napríklad EVA alebo polyuretán, ktorý pomáha absorbovať nárazy, keď vaše nohy dopadajú na zem. Od maximálne odpružených medzipodrážok až po medzipodošvy bez odpruženia, to akú hrubú alebo pevnú medzipodošvu pod vašimi nohami zvolíte, je vecou osobných preferencií. Behať môžete s maximálnym odpružením, kedy budete mať pocit, že bežíte po mäkkom obláčiku, alebo naopak, s minimálnym, kedy budete silno cítiť zem pod vašimi nohami. Najlepší spôsob ako sa rozhodnúť je vyskúšať si rôzne topánky a zistiť, ako sa v nich cítite. Okrem maximálneho, stredného a minimálneho odpruženia môžete behať aj v barefoot topánkach, ktoré ponúkajú pocit, ktorý sa najviac približuje behu naboso. Mnohé z nich však nemajú žiadne odpruženie, a medzi topánkou a zemou je len tenká vrstva materiálu, ktorá väčšinou nie je hrubšia ako 3-4 mm. Neposkytujú ani podporu klenby či prvky stability.

Dámske topánky na behanie do mesta, do lesa, aj do hôr – nájdite si svoj dokonalý pár

Pri výbere vhodných dámskych bežeckých topánok je potrebné zohľadniť aj terén, v ktorom sa chystáte behať. Cestná bežecká obuv je určená na chodník a občasné prebehnutie cez povrchy s miernymi nerovnosťami a udupanou zeminou. Sú ľahké a flexibilné, a sú vyrobené tak, aby tlmili alebo stabilizovali chodidlá pri opakovaných nárazoch na tvrdých a rovných povrchoch. Vhodné sú aj na behanie na bežeckom páse, pretože vďaka rovnejším a hladším podrážkam vytvárajú konzistentný povrch pre beh na spevnených cestách. Trailové dámske bežecké topánky sú určené na off-roadové cesty so skalami, blatom, koreňmi alebo inými prekážkami. Majú väčšie výstupky na podrážke, vďaka čomu lepšie priľnú k nerovnému terénu. Vo všeobecnosti sú tvrdšie, no poskytujú väčšiu oporu. Kdekoľvek sa rozhodnete behať, na eobuv.sk si môžete vybrať zo stoviek svetových značiek a overených dodávateľov, a vďaka obrovskému sortimentu dámskych bežeckých topánok si tak jednoducho nájdete svoj dokonalý pár.

Dámska bežecká obuv – často kladené otázky

Ako si vybrať dámske bežecké topánky?

Svoje bežecké topánky vyberajte podľa druhu terénu, v ktorom plánujete behať, a podľa vašich preferencií v oblasti komfortu a odpruženia. Topánky musia byť pohodlné, musia poskytovať vašej nohe dostatočnú oporu, a noha by v nich mala byť stabilná.

Dámske bežecké topánky – na čo si dať pozor?

Pri výbere dámskych bežeckých topánok si dajte pozor na kvalitu a sklon bežeckej topánky. Sklon päty predstavuje rozdiel v odpružení medzi pätou a špičkou topánky a ovplyvňuje to, v akom sklone vaša noha dopadá na zem. Čím je pokles nižší, tým viac bude musieť vaša Achillova šľacha pracovať a môžete sa ľahšie zraniť. Pre tých, ktorí sú zvyknutí na tradičnú topánku, môže byť každá topánka s nižším sklonom (v rozsahu od 0 mm do približne 8 mm) nekomfortná.

Hore
«
»