Košík  (0)

Dámska tréningová obuv

Zľava
Novinka

Bežecká obuv – bezpečnosť a pohodlie počas tréningu

Dámska bežecká obuv sa vyznačuje najmä pohodlnosťou, podporou stability nohy a odpruženou podrážkou. To všetko vďaka medzipodrážke, ktorá je zvyčajne vytvorená z určitého typu peny, napríklad z polyuretánu, a tým pomáha absorbovať nárazy pri dopade vašej nohy na zem. Miera absorpcie nárazu závisí aj od veľkosti odpruženia. Preto, to akú hrubú alebo pevnú medzipodošvu pod vašimi nohami zvolíte, bude pravdepodobne zvyšovať alebo znižovať vaše pohodlie. Je to ale, samozrejme, aj vecou osobných preferencií. Behať môžete s maximálnym odpružením, kedy budete počas behu cítiť pod nohami mäkké vankúšiky, alebo aj s minimálnym odpružením, kedy budete zase cítiť zem pod vašimi nohami. Možnosť rozhodnúť sa, čo vám najlepšie pri behu vyhovuje vám ponúknu jedine kvalitné bežecké topánky. Bežecké topánky sú tiež mnohokrát tvarované tak, aby vašu nohu dostatočne stabilizovali a dbali na zdravotnú stránku vášho behu.

Dámske bežecké topánky – tlmia každý váš krok

Dnešný sortiment dámskej tréningovej obuvi je skutočne neobmedzený. Ponúka nielen rôzne druhy pohodlia, ale aj rôzne úrovne odpruženia, a v neposlednom rade, úplne nový rozmer stability. To, na čom pri bežeckých topánkach skutočne záleží, je ich odpruženie, ktoré sa odvíja od hrúbky a pevnosti materiálu pod medzipodrážkou, ale aj sklon vašej päty. Ak si vyberiete topánky, ktoré vám sadnú, dokážete vďaka vašim bežeckým topánkam zvýšiť svoj výkon a zlepšiť vašu rovnováhu. Či už beháte pre zábavu alebo trénujete na maratón, správne dámske topánky na beh vám poskytnú oporný základ pre celé vaše telo, a urobia tak z behania desiatok kilometrov oveľa príjemnejší zážitok. Budú totiž tlmiť každý váš krok, a tak sa nemusíte báť zranení, ani neskorších bolestí, ktoré môžu byť spôsobené behom po tvrdšom teréne, akým je obvykle napríklad asfalt.

Dámska tréningová obuv – pre aktívne, sebavedomé ženy

Dámska tréningová obuv je skvelou voľbou pre aktívne dámy, ktoré milujú beh a šport. Pri výbere vhodných dámskych tréningových topánok však musíte zohľadniť aj terén, v ktorom sa chystáte behať. Cestná bežecká obuv je určená na asfaltové povrchy a na udupanú zeminu. Tieto topánky sú ľahké a flexibilné, tlmia nárazy a stabilizujú chodidlá pri behu na tvrdých a rovných povrchoch. Vhodné sú aj na behanie na bežeckom páse, pretože vďaka rovnejším a hladším podrážkam vytvárajú konzistentný povrch pre váš beh. Trailové dámske bežecké topánky sú zase určené na prírodný terén a na cesty so skalami, blatom, koreňmi alebo inými prekážkami. Ich podrážka je členitejšia, a niektoré z nich dokonca majú aj malé výstupky, vďaka čomu lepšie priľnú k nerovnému terénu. Vo všeobecnosti sú tieto topánky tvrdšie, no poskytujú aj väčšiu oporu. Nech sa rozhodnete behať kdekoľvek, vyberte si váš dokonalý pár tréningovej bežeckej obuvi zo stoviek svetových značiek a overených dodávateľov na eobuv.sk.

Dámska tréningová bežecká obuv – Často kladené otázky

Aké dámske bežecké topánky sú pre vás vhodné?

Pri výbere dámskych bežeckých topánok si dajte pozor na kvalitu a sklon bežeckej topánky. Tieto dva parametre môžu rozhodovať o tom, či vám v konečnom dôsledku budú topánky vyhovovať, alebo nie. Sklon päty predstavuje rozdiel v odpružení medzi pätou a špičkou topánky a ovplyvňuje to, v akom sklone vaša noha dopadá na zem. Čím je pokles nižší, tým viac bude musieť vaša Achillova šľacha pracovať a môžete sa ľahšie zraniť. Skúste staviť napríklad na overené značky ako Nike, Asics alebo Adidas.

Ako si vybrať dámske bežecké topánky?

Vaše bežecké topánky si vždy vyberajte podľa druhu terénu, v ktorom plánujete behať, a podľa vašich preferencií v oblasti komfortu a odpruženia. Topánky musia byť pohodlné, musia poskytovať vašej nohe dostatočnú oporu, a noha by v nich mala byť stabilná. Zvyšok je otázkou vášho osobného vkusu.

Hore
«
»